KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-09-29

Ruszyły wypłaty dodatku węglowego

Na wniosek radnego Macieja Czempiela na sesji Rady Miasta jako pierwszy rozpatrzono projekt uchwały dotyczący zmian w budżecie miasta. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę, a to umożliwiło natychmiastowe przelanie środków do MOPR, który uruchamia wypłaty dla wnioskodawców. 

Prosto z sesji skarbnik wyjechał do Urzędu Miasta żeby dopełnić formalności. Za chwilę pierwsze wypłaty dodatku węglowego w wysokości 3 tysięcy złotych powinny trafić na konta mieszkańców.

W Piekarach Śląskich złożonych zostało prawie 4,5 tysiąca wniosków – jeśli wszystkie przejdą pozytywną weryfikację na ich zrealizowanie potrzeba będzie około 13 milionów złotych! W tej chwili na koncie miasta na ten cel jest 7 milionów złotych. Wypłaty są realizowane.

Przypominam, że wnioski o dodatek węglowy można składać tylko do końca listopada. Jeśli ktoś z Państwa pali w piecu węglowym, a jeszcze tego nie zrobił – proszę o pilnowanie terminu.

Obsługą dodatków węglowych w Piekarach Śląskich zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. To właśnie tutaj składa się wnioski! W przypadku pytań lub wątpliwości można dzwonić do MOPR: 32 288 35 74, 32 287 95 03 wew. 602, 603

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ernest
Ernest
1 rok temu

Potwierdzam kasa z MOPR na węgiel jest na moim koncie ( 3000 zł )

Danuta
Danuta
1 rok temu

Znając panie z Piekarskiego MOPRu słynące z nie za bardzo ogarniania,to może to troszkę potrwać …

kyz
kyz
1 rok temu

Czy mógłby Pan zorientować się z których dni są już rozpatrzone wnioski , bo dzwoniąc do mopr usłyszałam że wnioski z 22 sierpnia są jeszcze nie rozpatrzone ,to tak z ciekawości zapytam ile tych wniosków zostało złozonych w ciągu tych paru dni że przez przeszło miesiąc panie nie dotarły jeszcze do wniosków z 22 sierpnia.?

kyz
kyz
1 rok temu

ok,rozumiem że do dnia dzisiejszego jest 4,5 tys wniosków złożonych oraz to że termin rozpatrzenia jest do 60 dni ,ale zdałam pytanie odnośnie tego ile wpłyneło wniosków od 17-22 sierpnia i która obecnie data złożenia wniosku jest sprawdzana . Niestety w mopr nie są w stanie odpowiedzieć na to pytanie ,oraz na to czy wnioski rozpatrywane są według daty wpływu czy w inny sposób. Nie pytam o pieniądze tylko o sposób rozpatrywania wniosków .

XYZ
XYZ
1 rok temu

Powiem Panu, że jak składałem wniosek, to same panie z MOPR podpowiadały mi, że na jeden piec mogę złożyć np. dwa wnioski. Proponowały mi takie rozwiązanie.

Miś Uszatek
Miś Uszatek
1 rok temu
Reply to  XYZ

Dlatego złożyłeś cztery… Bo masz 4 kaloryfery w domu. Deklaracje też 4 złożyłeś? Słyszałem, że jak w domu mieszka 5 osób to też składali 5 wniosków. Albo jak ktoś miał 3 kafloki, to też 3 wnioski składał… Polak potrafi! Jesteśmy mistrzami świata i mistrzami olimpijskimi w kombinowaniu… A wiesz XYZ co to jest gospodarstwo domowe?

XYZ
XYZ
1 rok temu

O ile dni wniosek radnego przyspieszył wypłacanie dodatków węglowych?

Maciej Czempiel
Maciej Czempiel
1 rok temu
Reply to  XYZ

Wniosek przyspieszył wypłaty o jeden dzień a “kosztował” jedną kartkę papieru i zajął radnym 3 minuty.
Niestety w chwili zwoływania sesji nie było pieniędzy na wypłaty i nie można było tego zaplanować.
Może po godzinie 15 dowiemy się ile poszło przelewów i na jaką kwotę
Pozdrawiam
Maciej Czempiel

XYZ
XYZ
1 rok temu

Czy wie Pan już ile poszło przelewów? Bo do mnie nic nie doszło.