KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-11-19

Senator Dorota Tobiszowska rozdała ponad 500 czujników czadu

Akcja STOP CZAD to próba zwrócenia uwagi na zagrożenia związane z uwalnianiem się tlenku węgla. A rozdawanie czujników ma pomóc w zabezpieczeniu zdrowia i życia mieszkańców. Dorota Tobiszowska wie o czym mówi, bo przeżyła dramatyczne chwile i trafiła do szpitala. Prawdopodobnie czujnik uratował jej życie.

  Córka się kąpała, ja byłam w pokoju obok. Nagle włączył się czujnik, który dostałam od znajomych. Hałas był straszny. Córka wybiegła z łazienki, a ja w pierwszej kolejności pomyślałam, że coś się zepsuło. Nagle zobaczyłam, że córka się przewróciła. Złapałam ją szybko i wyniosłam na korytarz. Ja też zaczęłam źle się czuć. W szpitalu podali nam tlen – opowiada senator Dorota Tobiszowska. 

Dlatego dziś prowadzi akcję profilaktyczne na Śląsku. Wraz z prezydent Sławą Umińską-Duraj wręczała przedstawicielom szkół detektory czadu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych.

W trakcie wydarzenia odbyły się prelekcja funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich, którzy wskazali dlaczego tlenek węgla jest tak niebezpieczny i jaki jest jego wpływ na nasz organizm, a także omówili różnice pomiędzy czujką dymu i czujnikiem tlenku węgla

Mamy nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom będzie w naszym mieście bezpieczniej. Dziękujemy!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gertruda
Gertruda
11 dni temu

Nieważne jest kto wręczył tylko kto za nie zapłacił .Proszę bardzo o taką informację .

Gertruda
Gertruda
11 dni temu

To nie chodzi oto czy płaciło miasto czyli mieszkańcy , tylko z jakich pieniędzy zostały kupione z jej prywatnych czy z państwowych czyli z naszych podatków a ona tylko je wręczyła. Przy takiej informacji uczciwie jest takie dane podać .Proszę więc o taką informację.

Osiedle
Osiedle
10 dni temu

Z tego co wiem co słyszałem to zapłaciły spółki skarbu państwa. Biorąc pod uwagę to za co płaciły do tej pory, to chyba nie najgorszy pomysł.

Bart
Bart
9 dni temu
Reply to  Gertruda

Pgg.

Mariusz
Mariusz
10 dni temu
Reply to  Gertruda
Andrzej
Andrzej
10 dni temu

Szkoda, że Pani senator na swojej stronie nic o Piekarch nie wspomniała.
Za to jest cały artykuł jak to w Rudzie Śląskiej ….
http://praca.dorotatobiszowska.pl/akcja-stop-czad-cd/