KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-11-11

Święto Niepodległości

Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie zapraszają mieszkańców na Święto Niepodległości 11 Listopada 2022 r. Obchody rozpoczną się pod Pomnikiem “Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Parku Trzech Bohaterów, następnie odbędzie się Msza Święta oraz uroczystości oficjalne. Na zakończenie święta, w Miejskim Domu Kultury wystąpi kwartet Glam Strings.

Program obchodów Święta Niepodległości:

15.30 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem „Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu.

16.00 – Uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Szarleju koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich wraz z asystą wojskową i oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bytomia i Śląskiego Chóru Górniczego „Polonia Harmonia”.

17.00 – Przemarsz pod Pomnik „Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie” w Parku Wolności w Szarleju z udziałem mażoretek „Azaria”.

17.15 – Uroczystości oficjalne z odczytaniem apelu i salwą honorową.

18.00 – Koncert w wykonaniu kwartetu Glam Strings „Od klasyki do rozrywki” w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73.

Podczas koncertu kwartetu Glam Strings „Od klasyki do rozrywki” w Miejskim Domu Kultury wystąpią też solisći – Jakub Hertfort – zwycięzca programu “Mam talent” oraz Krzysztof Koniarek. Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać od 4 listopada br. w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, 34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu, Orkiestra Wojskowa z Bytomia, Miejski Dom Kultury w Piekarach Ślaskich, Śląski Chór Górniczy Polonia Harmonia, Mażoretki Azaria oraz Ośrodek Kultury Andaluzja.

***

Zachęcamy mieszkańców do wywieszenia w Dniu Niepodległości flag narodowych. Akcję “Wywieś flagę w oknie” propagowaliśmy także w czasie tegorocznego święta Konstytucji 3 Maja. Liczymy, że i tym razem w wielu miejscach pojawią się biało-czerwone barwy.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments