KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-11-21

Wstrząs polityczny w województwie śląskim

Poważne zmiany w urzędzie marszałkowskim. Marszałek Jakub Chełstowski wraz z kilkoma radnymi przeszedł na stronę opozycji. Wicemarszałkowie odeszli. Tym samym PiS stracił większość w sejmiku i władzę w Województwie Śląskim. Historia zatoczyła koło.

Cztery lata temu strony zmienił Wojciech Kałuża odbierając władzę Koalicji Obywatelskiej i przekazując ją PiS. Dziś zmiana poszła w drugą stronę.

Czy zmiany polityczne będą miały wpływ na sytuację Piekar Śląskich? Szczerze mówiąc nasza dotychczasowa współpraca z marszałkiem Chełstowskim układała się bardzo dobrze, realizowaliśmy projekty finansowane ze środków unijnych skutecznie je rozliczając i jestem przekonany, że dalej tak będzie.

Marszałek podkreślił dziś, że jest mu bliski samorząd i zależy mu na dobrej współpracy z włodarzami miast.

 

(fot. PAP/Tomasz Wiktor)

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin z Brzozowic.
Marcin z Brzozowic.
1 rok temu

Marszałek zachował się jak polityczna k…….. Naobiecywali mu zbiry z PO i się sprzedał. Wszyscy co rządzili od 1989 roku nas oszukali. Teraz też to robią. Przegonimy tą bandę http://www.pjj.tv

Gość 1
Gość 1
1 rok temu

A co naobiecywali Kałuży zbiry z PiS? Marszałek jasno się wyraził, że nie odpowiada mu antyunijna polityka PiS i ciągłe szczucie. W Piekarach mieliśmy podobne zachowania niektórych radnych z PiS i zwolenników partii rządzącej.

Marcin z Brzozowic.
Marcin z Brzozowic.
1 rok temu
Reply to  Gość 1

To niech marszałek stanie po stronie prawdy a nie dołącza do kolejnych oszustów. Jak by dołączył do wolnościowców to bym zrozumiał ale w tym przypadku to zwykła polityczna prostytutka
http://www.pjj.tv

Gość1
Gość1
1 rok temu

Dołączył do Ruchu Samorządowego. Jak znasz tam jakiegoś oszusta to napisz. Chętnie się dowiem. Wolnościowcy to niby kto?

Jerzy
Jerzy
1 rok temu

Nie wiem czy cieszyć się, czy płakać? Pali się koło d..y to zmienia barwy polityczne, byle trwać przy korycie. Czym się różni od Kałuży?

Adrian Gajda
Adrian Gajda
1 rok temu

Wolta Marszałka Chełstowskiego i jego popleczników, która kosztowała PiS utratę władzy w województwie jest dla mnie czymś niezrozumiałym i dziwnym bo nie sądzę że koalicja opozycji będzie w stanie zdziałać coś więcej, niż poprzednia ekipa. PO miało już okazję się wykazać w poprzednich kadencjach w samorządzie województwa i jakoś nie widziałem spektakularnych sukcesów, chyba że za sukces należy uznać tak długie blokowanie w Sejmie ustawy o Metropolii, którą uchwalił dopiero PiS.

Gość1
Gość1
1 rok temu

Politykom zawsze chodzi tylko o jedno – by za wszelką cenę utrzymać się u władzy. Wykorzystują do tego wszelkie możliwe sposoby.

Żak
Żak
1 rok temu

Bo wszyscy politycy są jak chorągiewki, z panem włącznie.

wyborca
wyborca
1 rok temu
Reply to  Żak

To dziwna teza. Władza w mieście jest raczej konsekwentna. Byli przeciwko Korfantemu i nie wchodzili w układy. Po wygranych wyborach to PiS wpierw się do nich mizdrzył, a potem z posłem rozpętał kampanię wyborczą i zepchnął się na marines. Poglądy polityczne i sympatie Umińskiej i Turzańskiego są powszechnie znane, więc jakbyś przybliżył o co ci chodzi, bo nie kojarzę.

Bart
Bart
1 rok temu

Przecież to jedna banda jest ,zero zaskoczenia.

Anonymous
Anonymous
1 rok temu

Gdybym mógł awansować marszałka na generała dałbym mu aż 8 gwiazdek 😉