KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-11-22

Kiss & Drive i parking na Popiełuszki

Zakład Gospodarki Komunalnej odwalił kawał niezłej roboty, która pozwoli uporządkować ruch na ul. Popiełuszki. Pod szkołą p0wstał kawał parkingu, przy drodze strefa kiss & drive – będzie można wreszcie wyegzekwować zakaz parkowania na drodze, a ruch wreszcie będzie płynny. Dotychczasowe lawirowanie między samochodami nie było ani łatwe, ani bezpieczne.

Prace jeszcze trwają, ale widać, że posuwają się do przodu. Kolejny, może niewielki, ale ważny krok w poprawę infrastruktury drogowo/parkingowej. Po skończeniu tej inwestycji ZGK wchodzi na teren Szpitala Miejskiego i uporządkuje wjazd oraz ciągi piesze pod placówką – kolejny, od dawna oczekiwany remont.

Bardzo mnie cieszą zmiany wprowadzone w ZGK i efekty. Porządkujemy, wykonujemy mniejsze i większe prace, a jedyne czego brakuje to… ludzie. Mimo wszystko udaje się doprowadzać wszystkie zadania (a stawiamy ich nie mało) do celu. Czy to kwestia przygotowania rowów (to już nie zwykłe czyszczenie, ale wręcz ich odbudowywanie), czy odchwaszczania i sprzątania miasta. Zaczyna to dobrze wyglądać.

Panowie, kawał dobrej roboty. Zwracam się tu zarówno do kierownictwa spółki, ale przede wszystkim także do pracowników, którzy każdego dnia działają, żeby nasze miasto było zadbane. Dziękuję.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JaN
JaN
9 dni temu

Panie Prezydencie, troszkę nie na temat, ale czy są może jakieś plany lub szanse (nawet takie najdłużej terminowe) utworzenia kolei z Piekar do Katowic?

qwert
qwert
9 dni temu
Reply to  JaN

Miała być szybka kolej Katowice – Pyrzowice przez Piekary ale ciul wyprowadził się do Tarnowskich Gór i trasa Katowice – Pyrzowice prowdzić będzie własnie przez TG 😉

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 dni temu
Reply to  JaN

Metropolia chce budować jakiś “szybki metro-tramwaj”… Piekary – Katowice… Ale wiadomo jak to jest z tą Metropolią….

LEON z Piekor
LEON z Piekor
6 dni temu
Reply to  JaN

Panie Janie, niestety szansa była ogromna na kolej w Piekarach, jednak że, ktoś to zapierd… .
Pod autostrada wybudowano 2 tunele kolejowe – pierwszy towarowy -kopalnia Julian a drugi pasażerski- takie były zamysły. Kolej miała posiadać szlak SK , SH, SY , SPI , SBE i dalej do Pyrzowic. Mieszkańcy Bobrownik -protestowali bo nie chcieli kolei w gminie- bo brak było przystanków w ich gminie -o co mogli walczyć a drugi postulat był, że bardziej podzieli ich dzialki i stracą na wartości.. a kolej miała biec wzdłuż autostrady A1..
My jako Piekary na tym straciliśmy, ale również ówczesne władze miasta – (nie jestem przeciwnikiem prezydentury) , ale nie robiły nic ,żeby walczyć o kolej w Piekarach, ponieważ ( moim skromnym zdaniem) Pan T. Planował i tak zamieszkać na terenach STA , gdzie ewentualnie do kolei miałby bliżej. -To tylko moje zdanie -jako obserwator tematów kolejowych. Lub … planuję dalsza politykę w swoim miejscu zamieszkania.
Dzisiejsza bocznica kolejowa -Piekary, jest miejscem strategicznym i mimo likwidacji kopalni Julian pozostanie, na potrzeby Wojska Polskiego i bazy paliw w Radzionkowie.
Obecnie jest już prawie gotowy odcinek połączenia kol. STA –> SZA przez punkt celowy PYRZOWICE.
A w trakcie remontu jest odcinek kolejowy ( w skrócie) SK –> STA.
Dlatego Piekary zostaną nadal wielką dziurą w tej metropolii bo MOGLIBYŚMY być miastem z prawdziwego zdarzenia , a będziemy nadal czymś na mapie.

Ps. Jak już pisałem- Rogoźnik (gm. BOBROWNIKI) już posiada piękna hale sportową, nie mając żadnej drużyny na wyższych szczeblach rozgrywkowych.

Nie szydze z Piekar , ale wiele jest jeszcze do zrobienia, żeby być kimś w Metropolii, ale do tego potrzeba patrząc na dzisiejszy dzień ze 20 lat.

Szkoda, bo Umwet- miał pomysły i nadal ma, ale w czasie…. mimo że.cos się dzieje w Piekarach to jednak się cofamy.

A co jeszcze do zrobienia? Wiele , wiele można wymienić, aczkolwiek też dużo zostało zrobione.