KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-11-23

Sława Umińska-Duraj Sezon 2 – odcinek 5

Mijają cztery lata od zaprzysiężenia Sławy Umińskiej-Duraj na drugą kadencję Prezydenta Miasta Piekary Śląskie. 22 listopada 2018 r. podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta Piekary Śląskie kadencji 2018-2023 Sława Umińska-Duraj złożyła ślubowanie.  Rozpoczął się 5 rok drugiej kadencji oraz 9 rok zarządzania naszym miastem. 

Cztery lata temu zaprzysiężeni zostali także radni Obywatelskiego Klubu Radnych: Bożena Boczek, Natalia Ciupińska-Szoska, Maciej Czempiel, Marcin Felderhoff, Klaudia Franiel, Mariusz Kempys, Stanisław Plajzner, Daniel Pliszka, Bartosz Szołtysik, Łukasz Ściebiorowski, Helena Warczok, Tomasz Wesołowski, Tadeusz Wieczorek, Andrzej Wymysło. 

Przewodniczącym Rady Miasta został wybrany Tomasz Wesołowski. Jego zastępczynią została Natalia Ciupińska-Szoska. 

Kolejne cztery lata wypełnione były problemami. Pandemia, wojna, zmiany podatkowe, ogromna inflacja. Mimo wszystko staraliśmy realizować program rozwoju miasta napisany razem z mieszkańcami i krok po kroku zmierzać do naszej wizji Piekar Śląskich. Na podsumowanie inwestycji przyjdzie jeszcze czas w przyszłym roku, ale w historii naszego miasta nigdy wcześniej nie było tylu inwestycji. 

Cieszymy się z każdego sukcesu, ale jednocześnie mamy świadomość ogromu potrzeb i oczekiwań, które jeszcze oczekują na realizację. Potrzeba na to czasu, ale krok po kroku będziemy wszystkie zaspokajać. 

Dziękujemy za zaufanie, życzliwość i wsparcie. 

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Inak
Inak
8 dni temu

Oby ostatni rok i adios. Chociaz już i tak za późno.

:-)
:-)
8 dni temu
Reply to  Inak

Inak na PREZYDENTA!

Marcin z Brzozowic.
Marcin z Brzozowic.
8 dni temu

A gdzie się podział projekt i pieniądze na basen , który po wyborach miał być budowany? Jedna rzecz, którą zrobiono to jest służba zdrowia. Jeżeliby ktoś myśli że jest beznadziejnie to ma rację ale to wina NFZ, który patrzy jak oszukać właścicieli szpitali i przychodni. W naszym przypadku jak na takie nędzne finansowanie szpitala oraz przychodni nr 1 to naprawdę jest sukces i trzeba sobie to jasno powiedzieć zarząd Centrum Medycznego w naszym mieście po kilku zmianach się sprawdza.

Marek z Brzozowic.
Marek z Brzozowic.
7 dni temu

Może zarząd się sprawdza bo zwolnili dużo pracowników szpitala np;z obsługi kuchni,rejestratorki,rechabilitantki i inne osoby ,i teraz nie ma kto pracować i jak ktoś leży 3 dni w szpitalu to nabywa ODLEŻYN bo nie ma kto pacjenta obrócić a odwiedziny mogą trwać tylko 2 godziny więc rodzina nie może.

Bonifacy
Bonifacy
6 dni temu

Raport audytora jasno określił przyczyny fatalnego stanu szpitala, jedną z nich był przerost zatrudnienia.

Marcin z Brzozowic.
Marcin z Brzozowic.
5 dni temu
Reply to  Bonifacy

Audytorzy zawsze wskazują przerost zatrudnienia bo nie rozumieją co znaczy opieka nad chorym w szpitalu. NFZ wycenia dana usługę np na 70 zł a tak naprawdę kosztuje ona 100 zł. Miasto jako właściciel dopłaca i tak się właśnie robi strata. Pieniądz powinien iść za pacjentem a nie być centralnie dystrybuowany jak w socjalizmie . Tak więc na służbę zdrowia nie można tylko patrzeć z punktu widzenia ekonomii. Niestety NFZ to chora instytucja , która należy zlikwidować.

Typowy Piekarzanin
Typowy Piekarzanin
5 dni temu

Ty czytasz ten blog i stronę miasta? Wpisz w wyszukiwarce słowo “Basen”… A w Szpitalu jest lepiej finansowo, bo norma pielęgniarki jest teraz na pacjenta, a nie na łóżko. Wcześniej pielęgniarki pilnowały pustych łóżek, a kucharki gotowały dla pacjentów widmo. W tym mieście nie jest potrzebny taki duży szpital.