KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-11-15

Wybuch na Kotuchy – dwie osoby w szpitalu

Wieczorem w budynku przy ulicy Kotuchy wybuchła butla z gazem. Wybuchł pożar. Dwie osoby trafiły do szpitala. Mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania.

Zgłoszenie dotyczące zdarzenia dotarło do piekarskich strażaków o 20.00. Na miejsce skierowano jednostki strażackie z Piekar Śląskich i Bytomia. Do wybuchu doszło na pierwszym piętrze dwupiętrowego budynku.

Przed przybyciem jednostek straży pożarnej 7 lokatorów opuściło budynek. 34-letni mężczyzna – z narażeniem swojego życia – pomógł uciec sąsiadce (52-letniej kobiecie). Zatruł się gazami i trafił do szpitala. 84-letni niepełnosprawny mężczyzna, który nie mógł sam opuścić mieszkania, również trafił pod opiekę lekarzy.

Akcję gaśniczą strażacy prowadzili wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Strażacy ubrani w specjalistyczną odzież ochronną weszli do środka nieruchomości, żeby wyprowadzić z budynku starszego, niepełnosprawnego mężczyznę. Trafił do szpitala.

Mieszkanie zostało opróżnione ze zniszczonych elementów wyposażenia. Na miejsce wezwano inspektora nadzoru budowlanego. Podstawiono też autobus – tymczasowe schronienie dla lokatorów. Konieczna jest decyzja o tym, czy można powrócić do budynku, którego jedna ze ścian została poważnie zniszczona przez ciśnienie wytworzone podczas wybuchu.

Zniszczone mieszkanie nie nadaje się do użytku. Pozostali lokatorzy prawdopodobnie będą mogli wrócić do domu.

W internecie pojawiła się już zbiórka na rzecz osób poszkodowanych. Szczegóły opisane zostały na stronie internetowej www.zrzutka.pl.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Slava
Slava
15 dni temu

Pewnie kolejne sowieckie rakiety.

ALA
ALA
13 dni temu

Nie wiem po co komentarze o jakiś rakietach… to głupie
Tu mamy tragedię ludzką nad którą należy się pochylić

Last edited 13 dni temu by ALA