KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-12-02

Święta coraz bliżej

Na ulicach Piekar Śląskich pojawiły się już ozdoby świąteczne. Czy hitem tego roku będą anielskie skrzydła? Na facebooku już pojawiły się zdjęcia mieszkańców ze skrzydłami. A na profilu Foto Piekary Śląskie (skąd podkradam zdjęcia) zobaczycie więcej ujęć świątecznych aranżacji.

Staramy się aby co roku ozdoby były nieco inne, urozmaicone. Wprowadzają nas w nieco bardziej przyjemny, świąteczny nastrój – w trudnych czasach jest to potrzebne. Odrobina ciepła i życzliwości dla drugiego człowieka nie zaszkodzi.

12 grudnia o godzinie 19.00 rozbłyśnie także choinka miejska na placu Mariackim przed Bazyliką. Wasze ozdoby mogą się na niej znaleźć, dlatego do 9 grudnia w Urzędzie Miasta prowadzona jest zbiórka dekoracji. W ten sposób każdy z Piekarzan będzie mógł przyozdobić świąteczne drzewko.

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie zachęca wszystkich mieszkańców do wspólnego gromadzenia ozdób świątecznych. Dzięki nim wspólnie przystroimy choinkę, która stanie przy Bazylice.

Chętni do wzięcia udziału w akcji mogą przynieść je do Punktu Informowania Mieszkańców w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Bytomskiej 84.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
2 miesięcy temu

Panie Prezydencie, ja rozumiem że święta itd… ale wydajemy kasę na iluminacje świąteczna a jednocześnie wyłączamy oświetlenie uliczne na Jana Pawła od Bytomskiej do DW911, i nawet było by to słuszne gdyby nie to że jest tam przejście dla pieszych na którym w tych warunkach pieszego nie widać wogóle. Pomyślcie chociaż trochę o tych pieszych, albo o rowerzystach po jest tam też przejaz rowerowy a to są najważniejsi ludzie w Piekarach a tak abstrahując od powyższego, nie można by pomyśleć nad żywą choinka, bo ta sztuczna jest brzydka… ale to w sumie kwestia gustu . Pozdrawiam.

Robert
Robert
2 miesięcy temu

Wiem Panie Prezydencie, więc może lepiej zrezygnować z tej plastikowej? Będzie taniej i ekologiczniej ?

Typowy Piekarzanin
Typowy Piekarzanin
2 miesięcy temu
Reply to  Robert

Na Jana Pawła II przy Kopcu była awaria. Od tygodnia wszystko już normalnie świeci. Nie czytałeś wątku, że Turzanski miał w niedzielę skakać po latarniach i je naprawiać?

Krzysztof
Krzysztof
2 miesięcy temu

Wieczne biadolenie, że nie ma pieniędzy, ale na ozdoby i koszt prądu jest. Jak zwykle pieniądze idą na “najważniejsze” rzeczy w Piekarach. Co raz gorszy syf się robi.

Lady in Red
Lady in Red
2 miesięcy temu

Dookoła podwyżki za energię, za czynsze, śmieci, wyżywienie dzieci w przedszkolach etc. ale co tam wywalamy kasę na nowe ozdoby, przecież to nie moje. Oczywiście są piękne, ale czy niezbędne? Zdecydowanie nie. Wystarczyłaby jedna choinka. Czasami mniej znaczy więcej …

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Na Tytanicu też orkiestra grała do końca. Gratuluje, bawcie się dalej za pieniądze mieszkańców.

wkurzony
wkurzony
2 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Ależ pierdolenie. Są ozdoby źle, jakby ich nie było było, że nie ma. Zbierz podpisy, poparcie swojego pomysłu i jak przekonasz ludzi to władza zrobi co chcecie. Ale to tylko pierdolenie jednej łajzy w necie, która i tak pewnie narzeka zawsze i na wszystko. I od razu uprzedzam – mojego podpisu nie dostaniesz. Miasto ma działać normalnie.

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu
Reply to  wkurzony

A co to jest normalnie brak pieniędzy na wszystko, zadłużony szpital, ZGK, miasto, zero inwestycji, zero wybudowanych mieszkań, a oni obiecują Wam kompleks basenów, hale i inne bajery za kilkadziesiąt milionów dziurawe drogi, wyprzedaż wszystkich działek jakie się da żeby było na bieżące sprawy itd. I to jest normalnie ? Nie wiem gdzie mieszkasz ale rozejrzyj się w koło i popatrz co się zmieniło koło Ciebie przez wszystkie te lata kiedy rządzi obecna władza. Ale dla takich gamoni lampki bardzo ważna społecznie sprawa jak u Dyzmy.

Rydwan
Rydwan
2 miesięcy temu
Reply to  Piotr

No to ja się wtrącę i odpowiem Ci, że rozejrzałem się w koło i patrzę co się zmieniło… Patrzę i widzę, że mam lokalny plac zabaw na osiedlu, widzę ekstra duży plac zabaw oraz basen na MOSIRZE, widzę ścieżkę rowerową przechodzącą przez osiedle, widzę świetne lokalne kino, widzę fajny i zadbany park w Kamieniu, widzę drobną poprawę jakości otoczenia w zaniedbanych i zapomnianych Brzezinach, widzę że ludzie się nie brzydzą przechodzić przez osiedle Wieczorka, które kiedyś wyglądało jak slumsy lub tereny faweli. Widzę też, że moje dziecko uczęszcza do przedszkola, które w końcu wygląda tak jak powinno w XXI wieku. Mówię tylko o tym co widzę na szybko i na pierwszy rzut oka. Pewnie przedstawiciele różnych grup społecznych zauważyliby inne rzeczy, z którymi mają styczność. Ale widzę też, że na chodnikach i ulicach (zwłaszcza Centrum-Szarlej) mamy straszny syf, widzę, też że w wielu miejscach wspólne mienie jest dewastowane, widzę również nasze drogi, które są delikatnie mówiąc w katastrofalnym stanie. Najważniejsze, że widzę także plany na przyszłość, plany ambitne – gdyby takowych nie było to by oznaczało, że jaśnie nam panujący “zużyli się”, a tak to zobaczymy czy za kilka lat będzie można dopisać do tej listy zmian kolejne widoczne punkty.
PS. Nie zapominajmy w perspektywie realizacji inwestycji, planów, bieżącego życia w mieście, że mimo wszystko jesteśmy małym miasteczkiem w biednym kraju. Ja ze swojej strony doceniam, że mamy miejsce, w którym z-ca prezydenta miasta publikuje niejeden komentarz z inwektywami pod swoim adresem, a potem stara się na niego rzeczowo i kulturalnie odpowiedzieć – z perspektywy mieszkańców innych miast to jest dopiero popierdolone 🙂

Dawand
Dawand
2 miesięcy temu
Reply to  Rydwan

Już po drugim zdaniu czułem, że mamy do czynienia z poborcą 500+. Tak place zabaw i parki są najważniejsze. Ciekawe co powiesz jak ci zaraz podniosą opłatę za śmieci, bo z czegoś to wszystko trzeba utrzymać, a z tego właśnie najłatwiej. Albo czekaj jak spadnie pierwszy pożądny śnieg, Piekary będą stały w miejscu, a Turzański będzie latał z telefonem i opowiadał, że to bzdury i zawsze można sobie popatrzeć na piękne kolorowe lampki, wypożyczone z naszych pieniędzy, zasilane prądem opłaconym z naszych pieniędzy.

Typowy Piekarzanin
Typowy Piekarzanin
2 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Rydwan dobrze Ci odpisał, ale zapomniał dodać, że Ty chyba ślepy jesteś. A co do mieszkań, to w Piekarach są chyba najkrótsze kolejki ze wszystkich śląskich miast, tylko nikt tego nie mówi! Po co budować nowe, jak są wolne w istniejącym, wyremontowanym zasobie. Rotacja też jest duża.

Gość 1
Gość 1
2 miesięcy temu
Reply to  wkurzony

“Władza zrobi co chcecie” – to jest Twoje pobożne życzenie a rzeczywistość jest inna. Ludzie już zbierali podpisy a władza i tak zrobiła co chciała.

Dawand
Dawand
2 miesięcy temu

Plane jest prosty. Trzeba dokrecić śrubę i zadłuzyc całe miasto na jak najwiekszą kwotę. Tak, żeby za rok następca się nie pozbierał, a Turzanski mógł pisać na blogu jak to za jego czasów było super, bo się coś działo w Piekarach. Bo przez kolejne 30 lat Piekary bedą jedynie spłacać te inwestycje. A same inwestycje jak widać, czasem nie wytrzymują nawet paru miesięcy.