KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-01-11

Utrudnienia na Radzionkowskiej

Dziś spotkaliśmy się z mieszkańcami ulicy Radzionkowskiej oraz wykonawcą drogi. Tematem były utrudnienia dla mieszkańców i problemy jakie pojawiają się podczas budowy. Trwa to już dość długo, a przed nami kolejne, długie miesiące prac. Muszę przyznać, że jestem pod sporym wrażeniem zrozumienia i cierpliwości mieszkańców.

Spodziewałem się (o czym zresztą powiedziałem wprost na spotkaniu) dużych emocji i pretensji, a mieliśmy merytoryczną rozmowę o konkretnych kwestiach, które wymagają uwagi, poprawy lub rozwiązania. Podstawową kwestią jest oczywiście bezpieczny dojazd do miejsca zamieszkania, ale także umożliwienia normalnego funkcjonowania gospodarstw, które muszą mieć zapewniony kontakt z klientem.

Wykonawca zobowiązał się do uporządkowania i utrzymywania drogi w lepszym stanie, żeby przejazd nie stanowił problemu. Jednocześnie mieszkańcy otrzymali ważną informację – nie odżegnujemy się od odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia samochodu, które poruszanie się po nazwijmy rzeczy po imieniu – placu budowy mogą się zdarzyć. Takie rzeczy powinny być załatwiane od ręki.

Przejezdność drogi jest na bieżąco sprawdzana, a mieszkańcy mogą (a wręcz powinni) wszystkie nieprawidłowości zgłaszać do wydziału inwestycji lub bezpośrednio do mnie. Na wszelki wypadek podałem swój numer telefonu (choć jest powszechnie znany).

Wykonawca podjechał wczoraj z mieszkańcami także na ulicę Pod Gajem i zobowiązał się do poprawienia nawierzchni tej drogi na najbardziej newralgicznym odcinku. W przyszłym tygodniu powinna być nieco podsypana, żeby ułatwić mieszkańcom poruszanie się. Dziękuję za ten gest dobrej woli i współpracy.

Mam nadzieję, że wspólnie przebrniemy przez ten trudny okres remontu – choć to niewłaściwe słowo. W tym wypadku mówimy o budowie całkowicie nowej drogi, o zmienionej osi jezdni, szerokości i całej infrastrukturze. Tak naprawdę w osi dzisiejszej Radzionkowskiej będzie biegł chodnik i ścieżka rowerowa.

Dobre wiadomości są takie, że na wiosnę powinna być gotowa podbudowa z kamienia – więc będzie już o wiele czyściej i równiej. Tak więc najgorszy okres utrudnień wkrótce będzie za nami.

Raz jeszcze dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość. W przypadku nieprawidłowości i problemów proszę o kontakt. Musimy jeszcze chwilę wytrzymać, ale mam nadzieję, że efekt końcowy wynagrodzi Państwu ten trudny czas.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kolid
Kolid
25 dni temu

Kiedy była jakaś informacja o planowanym spotkaniu? Pewnie nagle przyszliście i spotkaliście się z jednym mieszkańcem, bo reszta w robocie. A szkoda, bo z checią bym tym błotem was wymazał, a szczególnie vice, bo to już przechodzi ludzkie pojęcie.

XYZ
XYZ
24 dni temu

Można zadzwonić, owszem. Kolega dzwonił, bo chciał się spotkać w ramach przyjęć z p.Prezydent. Powiedziano mu, że oddzwonią kiedy spotkanie będzie możliwe. Czeka już ponad 1,5 miesiąca.

budowlaniec
budowlaniec
22 dni temu

Panie kochany, ale ten człowiek nie dzwonił do budki z piwem, ani po pizzę, tylko do SEKRETARIATU PPREZYDENTA MIASTA !
To jest skandal, żeby funkcjonariusz publiczny, który tam pracuje i pobiera wynagrodzenie z publicznych pieniędzy, udzielił odpowiedzi “na odczepnego”. Również skandalem jest, jeśli przełożony tego funkcjonariusza publicznego, którym jest Prezydent Piekar zlekceważył taka informację przekazaną mieszkańcowi miasta.
P.S. ciekawe, czy ten komentarz się ukaże… przyjęliśmy ze znajomymi zakłady… tak, nie, tak, nie…

budowlaniec
budowlaniec
22 dni temu

Dlaczego? No właśnie, dlaczego kilka moich komentarzy się nie ukazało? Nie były wcale obraźliwe, były po prostu mocno sarkastyczne i obśmiewające. No ale już wiemy, że obśmiewać może tylko pan.

Meta
Meta
21 dni temu
Reply to  budowlaniec

Komentarze dodane na FB ukazują się natychmiast

Kolid
Kolid
22 dni temu

Generalnie dziwna sprawa. Popytałem sąsiadów na Radzionkowskiej i nikt nic nie wie o żadnym spotkaniu, więc coś pan cyganisz jak zwykle, albo to byli jacyś statyści.

Franek
Franek
21 dni temu

Współczuję mieszkańcom ul. Radzionkowskiej ale na Józefce gdzie ta sama firma prowadzi budowę dróg Kościelna, Jesienna, Ustronna itd. jest podobna sytuacja. Od sierpnia 2022 postęp prac praktycznie żaden a do tego na ul. Jesiennej firma urządziła sobie magazyn odpadów, jeszcze trochę i nie będzie się jak poruszać bo wszedzie góry odpadów z wykopów i to raczej nie wszystko z Józefki. Panie Prezydencie może by tak wysłać gospodarską kontrolę z ramienia Inwestora wraz z przedstawicielami Wydziału Ochrony Środowiska – może ktoś wyciagnie jakie wnioski z tego co się dzieje przy realizacji tej inwestycji. Kierownika Budowy też raczej nie ma – bo widok tych odpadów z wykopów i zabezpieczenia wykopów w postaci prętów i butelek PET raczej spaliby się ze wstydu o odpowiedzialności nie wspominając. Pan wie jak to wygląda bo Straż Miejska z końcem roku robiła pewnie dla Państwa dokumentację fotograficzną jednak nie wierzę że Państwo są bezradni… Czy ktoś z ramienia Urzędu nadzoruje te prace?

P Śl
P Śl
20 dni temu
Reply to  Kolid

Ten wpis to ogólnie wieje już od progu taką propagandową podkładką “Muszę przyznać, że jestem pod sporym wrażeniem zrozumienia i cierpliwości mieszkańców.” żeby stworzyć wrażenie, że mieszkańcy zadowoleni tylko jeden malkontent np. Kolid, niezadowolony. Podobały mi się też argumenty podstawionego trolla – bodajże tym razem podpisał się finy – który to przytaczał remont 3 maja w Chorzowie, jak to ludzie tam narzekają, bo trwa już 3 lata. Noo, trwa 3 lata tyle, że tam mają do zrobienia 2 km w środku miasta, a nie w polu, więc muszą wymienić całą infrastrukturę pod. Do tego muszą postawić torowisko i słupy trakcyjne, a cały obszar robót ma kilkanaście metrów szerokości. Ponadto ruch tam jest cały czas utrzymywany przynajmniej w jednym kierunku, a alternatywne drogi są położone w odległości, 100-200 metrów, a nie 2 km.

Inkadem
Inkadem
20 dni temu

Z jakimi sieciami? Bo mnie właśnie wczoraj od sieci odłączyliście zrywając kabel z internetu w środku mojej pracy zdalnej. Miałam niezłe problemy w pracy, a internetu nie mam do dziś. No stop tylko szkody robicie.

Adi
Adi
24 dni temu

Fajnie że ta droga będzie w końcu zrobiona, ale czy ktoś myśli jak rozwiązać te dość ruchliwe skrzyżowanie Radzionkowskiej z DW911? Dlaczego nie ma tam jeszcze świateł, ewentualnie ronda? A może by tak wymusić na projektancie ekspresówki, aby zaprojektował w tym miejscu rondo? Zgodnie z przedstawianymi przez firmę Compleksprojekt mapek projektowych, teren owego skrzyżowania jest w zakresie opracowania STEŚ S11