KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2024-07-09

Jest przetarg na budowę basenu

Jedna z najbardziej oczekiwanych, a jednocześnie najtrudniejszych i najdroższych inwestycji: budowa basenu ruszyła. Ogłoszony został przetarg na budowę. Szukamy wykonawcy. Oferty będzie można składać do września, choć nie wykluczamy możliwości przedłużenia składania ofert jeśli pojawią się zapytania – a w przypadku tak skomplikowanej inwestycji należy się tego spodziewać. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i wyłonimy wykonawcę – wiosną rozpoczną się prace budowlane.

Informacja o przetargu pójdzie bezpośrednio do firm zajmujących się takimi pracami, ale planujemy także ogłoszenia w ogólnopolskiej prasie.  Potrzebujemy dobrego, solidnego wykonawcy, bo nie będzie to łatwa inwestycja.

Spodziewamy się wielu trudności, ale mam nadzieję, że jak zwykle uda się je przezwyciężyć i osiągniemy cel. Liczę także na to, że bez względu na poglądy w Radzie Miasta będzie konsensus i wspólne dążenie do osiągnięcia sukcesu. Awantury takie jak przy Osiedlu Wieczorka nie pomagają i niczego nie wnoszą pozytywnego do rozwoju miasta, zwłaszcza kiedy okazuje się, że wszystkie “afery” były wyssane z palca.Wszystkie ręce na pokład i pracujemy razem dla rozwoju Piekar Śląskich.

Już w 2010 roku mieszkańcy wskazywali na basen, obok Szpitala Miejskiego i McDonalda jako najbardziej oczekiwaną inwestycję. Mam nadzieję, że wspólnie doprowadzimy to marzenie do realizacji.

Mamy 30 milionów z Nowego Ładu, złożyliśmy wniosek o 14 mln z Ministerstwa Sportu i przygotowaliśmy się do finansowania z budżetu miasta. Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

← Powrót

KomentarzeUwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka
Mieszkanka
10 dni temu

Czy jest w planach remonty hali w KG? Wygląda z zewnątrz nieciekawie.

Icardi
Icardi
10 dni temu
Reply to  Mieszkanka

Hala nie tylko z zewnątrz wygląda nie ciekawie ale to tyczy się innych obiektów sportowych też. Boisko orlik przy liceum nie dość że straszy wyglądem dziurawe siatki to jeszcze głębokie dziury na 15 cm w tym co pozostało po sztucznej trawie . Jeżeli miasto nie ma funduszy na remont boiska to może by zaczęło kasować klub korzystający na co dzień z tego boiska które ma na wyłączność tak jak inne kluby płacą miastu za obiekty sportowe. Swoją drogą to chyba tylko w Piekarach kluby płacą takie pieniądze za korzystanie z obiektów tzn.wiecej płacą niż dotacji dostają.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 dni temu
Reply to  Icardi

Cudowny komentarz… Raz kluby maja płacić, a w następnym zdaniu już nie… Weź się chłopie zdecyduj! Moje dziecko tam gra po szkole i ta Szkółka co kasuje po ponad 100 zł miesięcznie od rodzica, to mogłaby sama siatki wymienić, bo je sama rozwaliła, a nie tylko krytykować w internecie. Jakie to inne kluby w innych miastach mają taniej? Jestem bardzo ciekaw, bo kojarzę że jak nie płacą to sami utrzymują… koszą, nawożą, podlewają, opłacają, malują linie… A u Nas MOSiR ma wszystko zrobić, trawa ma być jak na polu golfowym i wszystko za darmo. A rodzice mają płacić co miesiąc za dziecko… już po blisko 200 zł składki są… A jak jeszcze indywidualny trening przy MSP nr 15… 200 zł x 200 piłkarzy/piłkarek, to jest 40 000 zł miesięcznie!!! Na co to idzie, skoro za boisko nic nie płacą a za oświetlenie 40 zł miesięcznie? Fajny biznes… Chyba sobie szkółkę założę… Bo jeszcze są złote i srebrne gwiazdki, certyfikaty i dziesiątki tysięcy zł z PZPNu… dotacja z miasta też zawsze coś… Może by się Prezesi pochwalili rocznymi budżetami szkółek i dochodami… Nie lepiej krytykować w internecie, że dziury na boisku… siatka pozrywana i 40 zł za oświetlenie NA MIESIĄC TRZEBA ZAPŁACIĆ!!!

Leszek
Leszek
10 dni temu

Super że idzie do przodu , proszę tylko mieć z tyłu głowy że tam gdzie ma być basen grunt musi być dobrze zbadany a i sama budowla dobrze zabezpieczona .. to nie jest lekki market ..a teren jest dość niewdzięczny.. oczywiście mamy technologie i liczę że zostanie dopilnowane aby zostały one zastosowane bo inaczej to będzie mega drogi w utrzymaniu i konserwacji obiekt po paru latach

LEON z Piekor
LEON z Piekor
10 dni temu
Reply to  Leszek

Dokladnie.
Teren został zasypany lata temu byle jakim odpadem kopalnianym ( łupkiem) , a jak dobrze pamiętam na rościepie to był mega duży dołek z jeziorkami. Grunt niestabilny, ale przy takiej inwestycji myślę, że projektant wziął to pod uwagę. Ewentualnie mogą mieć darmowe reklamy ( jak i miasto) w programach typu: ekstremalne katastrofy budowlane, lub największe błędy inżynieryjne.

geolog
geolog
9 dni temu
Reply to  LEON z Piekor

Przecież wszystkie inwestycje w tych terenach są palowane i te obiekty nie stoją na nasypach tylko na skale poniżej.

Icardi
Icardi
10 dni temu
Reply to  Leszek

Bardzo celna uwaga. Nieopodal biegnie autostrada A1 i wszyscy wiemy jak pofałdowana jest przez szkody górnicze . Po takich bublach jak ul.Radzionkowska a w szczególności obiekt Czarnych Kozłowa Góra aż strach ile tam dopiero można zepsuć. Oby tylko nam nie zostało o ratunek prosić Matkę Boską Piekarską.

Łysy
Łysy
9 dni temu
Reply to  Icardi

Autostrada nie jest pofałdowana przez szkody górnicze tylko przez złej jakości podbudowe drogi. O tym było głośno podczas budowy tej autostrady,wykonawca narobił przekrętów,wysypał byle co i teraz są tego efekty

LEON z Piekor
LEON z Piekor
9 dni temu
Reply to  Łysy

Dokładnie- Podłoże zamiast z kamienia były sypane frakcją 0-12 z hałdy w Brzezinach.
Osobiście woziłem- I czekam na wezwanie jako świadek przy tym ( prawie miliardowym) przekręcie.

marcin
marcin
9 dni temu
Reply to  Icardi

autostrada nie ma “pofałdowań” spowodowanych szkodami górniczymi, po co pisać takie banialuki…

AHMED
AHMED
7 dni temu
Reply to  Leszek

Jakie mamy technologie to widać po stanie autostrady. Ale jak się buduje na łupkach i szlamach pokopalnianych,to tak się kończy.

Last edited 7 dni temu by AHMED
Leszek
Leszek
5 dni temu
Reply to  AHMED

Fałdy na A1 nie mają nic wspólnego z terenem tylko z materiałem jaki został tam zastosowany .. a jeśli chodzi o technologię to są i zabezpieczające cały budynek jak i sam basen – już Niemcy jest stosowali .. patrz basen miejski w Bytomiu i jego regulowana misa .. lustro wody jest idealnie a basem ma już że 100 lat