KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2024-07-10

Uwaga remonty dróg i utrudnienia! Podmiejska i Tarnogórska

Dziś rozpoczyna się ostatni etap prac na ulicy Tarnogórskiej, który zakończy remonty całego odcinka Bytomskiej/Tarnogórskiej. Prace jeśli wszystko pójdzie dobrze – zakończą się w kilka dni. Rozpoczyna się także nowy etap prac na Podmiejskiej – tutaj utrudnienia potrwają znacznie dłużej – aż do września. 

Od 10 lipca (środa) na ul. Tarnogórskiej, na odcinku od ul. Bytomskiej do skrzyżowania z ul. Alfonsa Zgrzebnioka, rozpoczną się roboty związane z wykonaniem nawierzchni asfaltobetonowej. W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu, a ruch odbywać będzie się wahadłowo.

Harmonogram prac:
10.07 – frezowanie nawierzchni na całym odcinku,
11.07 – ułożenie warstwy wiążącej na całym odcinku,
12.07 – regulacja pionowa urządzeń,
13.07 – ułożenie warstwy ścieralnej,

Podane terminy będą uzależnione są od panujących warunków atmosferycznych.

Przedmiotem zamówienia jest likwidacja kolein, ubytków, wykruszeń i deformacji. Wykonawcą zadania jest firma „Drogopol”, koszt realizacji wynosi 351.140,77 zł.

Od środy 10 lipca wykonawca  przywrócił ruch dwukierunkowy na Miarki, natomiast na ulicy Podmiejskiej wprowadzony został ruch jednokierunkowy – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zieloną do skrzyżowania z DW-911 (w kierunku od Bytomia do Centrum Piekar Śląskich) oraz na ulicy Pod Lipami – od skrzyżowania z DW-911 do skrzyżowania z ul. Zieloną (w kierunku od Centrum Piekar Śląskich do Radzionkowa). 

Z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Podmiejskiej, uniemożliwiając przejazd w kierunku Opola i Radzionkowa postanowiono poprowadzić objazd DW-911, przez węzeł “Piekary Śląskie” i autostradę A1, następnie przez węzeł “Bytom”, na ulicę Dąbrowa Miejska, Celną do Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Komunikacja miejska z kierunku Bytomia do Centrum będzie się odbywała normalnie, z wykorzystaniem istniejących przystanków. Komunikacja miejska od Centrum do Bytomia będzie się odbywała trasą objazdu DW-911, ul. Pod Lipami i ul. Zieloną. Na ulicy Zielonej na istniejącej, nie używanej zatoce autobusowej zostanie uruchomiony przystanek dla kierunku od Centrum do Bytomia. Istniejące przystanki na ulicy Podmiejskiej na kierunku od Centrum do Bytomia zostaną wyłączone z użytku.

Planowana zmiana według zapewnień Wykonawcy potrwa maksymalnie do końca września. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o ostrożną jazdę.

← Powrót

KomentarzeUwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniecc
mieszkaniecc
10 dni temu

Szkoda,że na czas remontu nie zrobiono ulicy Grunwaldzkiej dwukierunkowej ale wymagało by to by stojące tam pojazdy wjechały na posesję swoim właścicieli.

Mieszkanka
Mieszkanka
10 dni temu
Reply to  mieszkaniecc

Na jaworowej jest to samo, podjazdy obok domów puste a droga nie można przejechać. Służby nie mają szans dojechać na czas gdyby coś się działo .

eeech
eeech
11 dni temu

Asy remontowe z Podmiejskiej w formie: zamknięcie prawego pasa, auta jadą więc lewym a przy Zielonej znak A12c zwężenie jezdni — lewostronne.

Tom
Tom
11 dni temu

Panie Prezydencie czy mógłby Pan wyjaśnić czemu objazd jest aż przez Dabrowe Miejska i Celna a nie przez DK11 czyli Strzelcow Bytomskich?
ps. za opinie @marcin dziekuje* ale byla bezproduktywna

Egon
Egon
11 dni temu

Olbrzymie korki na podmiejskiej.
Światło zielone w kierunku ze Świerklańca i ze strony Bytomia trwa zaledwie 8 sekund!!
Źle ustawiona sygnalizacja.

Patryk
Patryk
7 dni temu
Reply to  Egon

Dokaldnie. 20 minut czekania jak sie zagapisz i nie skrecisz na Hama