2026-06-24
2 miliony złotych to za mało. Odpadów jest więcej.
Trwa wywóz nielegalnych odpadów zalegających w Mauserach i beczkach przy ulicy Konarskiego. Większość niebezpiecznych substancji została już wywieziona i zutylizowana. Na ten cel otrzymaliśmy 2 mln złotych ze środków rządowych. Okazało się, że to nie wystarczy.
Rozliczenie i płatności za wywóz i utylizację odpadów wykonywane są na podstawie wagi odpadów. I niestety… Było ich tyle, że wyczerpaliśmy środki, a na miejscu wciąż jeszcze znajdują się pojemniki, które trzeba zutylizować.
Na jutrzejszej sesji Rady Miasta proponujemy zmianę budżetu miasta i przeznaczenie dodatkowych kilkuset tysięcy złotych na ten cel, żeby ostatecznie zakończyć wywóz odpadów z Konarskiego i posprzątać teren. I mamy nadzieję, że to wystarczy.
Ilość i ciężar odpadów składowanych w tych warunkach trudno jest oszacować – ostatecznie ich ilość i ciężar wychodzi po zważeniu. A przypomnę ważymy odpady na miejscu, przed transportem, a następnie ponownie na instalacji przed utylizację.
Natychmiast po podjęciu uchwały przez Radę Miasta zostaną przygotowane dokumenty, które pozwolą kontynuować pracę i wywóz opadów. Firma wciąż jest w terenie – przygotowuje odpady do transportu. Jesteśmy coraz bliżej ostatecznego rozwiązania tego problemu.
Komentarze
Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN
Jeśli wiadomo kto to składował zająć mu majątek za poczet kosztów wywozu