KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2015-11-10

Święto Niepodległości

Jutro, 11 listopada – obchodzić będziemy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku oficjalne uroczystości rozpoczną się pod pomnikiem w  Parku „Trzech Bohaterów” w Brzozowicach – Kamieniu o godzinie 15.30. Następnie o godz. 16:00 odbędzie się Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich z udziałem pocztów sztandarowych. Bezpośrednio po Mszy zaplanowano przemarsz uczestników uroczystości prowadzony przez Orkiestrę Dętą „Piekary – Julian” pod pomnik „Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie”, gdzie o godzinie 17.15 zostaną złożone wieńce i kwiaty. Całość uroczystości zakończy Widowisko Teatru Muzycznego IWIA „Rendez-Vous  z Operetką”, które odbędzie się o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury. Zapraszam do wspólnego świętowania.

← Powrót

Komentarze



Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qq
qq
10 lat temu

Dziękuję za rzeczową i wyczerpującą odpowiedź.

qq
qq
10 lat temu

Panie Turzański, czy to jest Pańska odpowiedź na moje pytanie?

anonim
anonim
10 lat temu
Reply to  qq

qq już po sumie…

qq
qq
10 lat temu

Zwykle świętowaliśmy na tzw. Sumie, dlaczego taka zmiana?

anonim
anonim
10 lat temu
Reply to  qq

bo tzw. sumy nie będzie
chcesz Stasiu przyjdź
nie chcesz nikt płakał nie będzie