SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-02-03

Zimowa rywalizacja

W Piekarskim Biegu Narciarskim organizowanym przez MOSiR i klub biegacza wystartowało 15 zawodników, którzy mieli do pokonania 2500 metrów. Najlepszy czas uzyskał Kazimierz Grycman, a wśród kobiet najlepsza była Sylwia Libardi- Kłyś. W kategorii najlepszych mieszkańców Piekar  kolejny raz  wygrał Jerzy Goj,  który jak dotychczas jest jedynym Mieszkańcem Piekar, któremu udało się ukończyć w 2007 roku najpopularniejszy bieg narciarski na świecie „BIEG WAZÓW”,  który odbył  się na dystansie 90 km w Szwecji. Wystartowało w nim 13 tysięcy zawodników. O takiej frekwencji nie możemy marzyć, ale mimo wszystko imprezy organizowane przez MOSiR powinny przyciągać więcej niż kilkanaście osób.
Na wczoraj zaplanowane były Mistrzostwa Piekar w narciarstwie zjazdowym, które w Dolomitach zawsze przyciągają wielu chętnych. Niestety, aura nie zachęcała do uczestnictwa w zabawie. Do tematu wrócę, kiedy uzyskam informacje jak się udały zawody.