KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-05-20

Będą worki czy nie?

Mieszkańcy zadają coraz więcej pytań dotyczących odbioru śmieci. W lipcu zmienia się system, a do tej chwili nic konkretnego nie wiadomo. Najwięcej obaw mają ci, którzy zadeklarowali, że będą śmieci segregować. Bo jeśli worki do tej segregacji trzeba będzie kupić to przy tak niewielkiej różnicy w cenie przestanie się to opłacać. Niestety dzisiaj wszyscy mamy więcej pytań niż odpowiedzi.

Przetarg, który ma wyłonić firmę odpowiedzialną za odbiór śmieci jeszcze nie został ogłoszony. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że jest koncepcja, w której przetarg w ogóle nie będzie potrzebny. Odbiorem odpadów miałby się zająć Zakład Gospodarki Komunalnej.
Więcej informacji powinniśmy uzyskać na początku czerwca. Na 6 czerwca zaplanowana została Sesja Rady Miasta, na komisjach ją poprzedzających temat ma być omawiany.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

(…)Jak co roku wielkie porządki
w mieście przypadają na czas
przed pielgrzymkami stanowymi.
Pracownicy Zakładu Gospodarki
Komunalnej mają wtedy pełne ręce
roboty. 20 maja rano sprzątali np.
teren w rejonie Księżej Góry(…)
No Krzysiu także zostaliście murzynami ZGK i za friko posprzątaliście w imieniu ZGK Księżą Górę :).

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Dlaczego blokowiska maja płacić 13,50 ?Co mnie obchodzi ,że ADM i miasto nie jest przygotowane na segregacje śmieci a na inne imprezy i gówna maja kasę.Przykład: wkład w Metropolitalne święto rodziny i Sympozjum a dla biednych -O

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Miejsce składania deklaracji MPWiK, nie ZGK, ale dlaczego w lipcu mam płacić z góry za wywóz śmieci ?

OBSERwator23
10 lat temu

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dn. 1 lipca 2011, art.6d.1 :”Prezydent miasta jest obowiązany zorganizować przetarg na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości”.
Art.6e. :”Spółki z udziałem gminy mogą odbierać odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, na zlecenie gminy, w przypadku, gdy zostały wybrane w drodze przetargu”.

bebok
bebok
10 lat temu

Przy składaniu deklaracji dwie rzeczy wprawiły mnie w osłupienie, mianowicie, opłatę za wywóz śmieci trzeba wnieść do 15 lipca (czyli usługa przed płacona) wydawałoby się że powinienem zapłacić za wykonanie obsługi a nie obietnicę wykonania, w efekcie tego w miesiącu lipcu dopadnie kumulacja, opłata “staremu” usługodawcy za wykonanie zlecenia, plus opłata do gminy za jeszcze nie wykonaną usługę. Kolejna sprawa to pojemniki na śmieci, o ile mój dotychczasowy odbiorca zapewniał w użytkowanie (nieodpłatnie) pojemnik o wielkości 1100l, tak teraz dowiaduję się że pojemnik trzeba zakupić we własnym zakresie, z tego co się orientowałem koszt takiego pojemnika to ok 700 zł, po podliczeniu kosztów, czyli opłaty za śmieci obydwu usługodawcom w lipcu plus zakup pojemnika czeka mnie wydatek w granicach 1000 zł (słownie jeden tysiąc złotych). W innych miastach (gdzie niejednokrotnie przetargi już są rozstrzygnięte) pojemniki na śmieci udostępniane są nieodpłatnie, jak bywało to dotychczas. Zastanawiam się czy aby nie pomyśleć już o jakimś kredycie aby spełnić te kryteria “śmieciowe” bo koszt jest co najmniej wysoki. Szanowny Panie Radny Miasta Piekary Śląskie, wprawdzie czasu do godziny “0” mało już zostało, może jednak na sesji rady miejskiej przedyskutować te kwestie i dać mieszkańcom jasny przekaz. Pozdrawiam serdecznie.

gość
gość
10 lat temu

gdzie są informacje, że mozna kupić worki w ZGK za 1,50 za sztukę…?

kondzio
kondzio
10 lat temu
Reply to  gość

Przekazała je pracownica ZGK przyjmująca wnioski w UM.

kondzio
kondzio
10 lat temu

Bardzo to wszystko ciekawe. ZGK jeszcze nie wystartowało w przetargu, a już informuje, że można u nich kupić worki po 1,50 za sztukę…..

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  kondzio

jak mam dodatkowo kupić worek za 1.50 to po co mam segregować odpady wrzucę wszystko do jednego kubła i spoko ok? po co przetargi.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Jaka komisja rewizyjna skoro wszyscy w niej od k…….go Ten kraj jest do dupy i tyle

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

To jest więcej jak pewne, że ZGK, a my mieszkańcy oczywiście mamy za to płacić, bo wiadomym jest, że przetarg znacząco zbiłby te ogromne stawki, a ZGK by go nie wygrał. A co na to prawo ?.

OBSERwator23
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

Powiadomić należy odpowiednie instytucje kontrolne jeżeli są przypuszczenia, iż przetarg przeprowadzono niezgodnie z prawem.
Skoro jeszcze nie ogłoszono przetargu, jest to dość podejrzane, może to celowa zagrywka?

;
;
10 lat temu
Reply to  OBSERwator23

Proponuję powiadomić Komisję Rewizyjną Rady Miasta 😉