KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-05-21

GKS Olimpia na krawędzi

Czy to już koniec szczypiornistów GKS Olimpia? Drużyna, która jest sportową wizytówką Piekar Śląskich może nie zagrać w kolejnym sezonie. Przynajmniej nie w pierwszej lidze. Działacze mówią, że nie mogą liczyć na wsparcie miasta. Z obiecanych 250 tysięcy otrzymali zaledwie 90 tysięcy. Jeśli tym razem nie otrzymają konkretnej pomocy – obietnice już ich nie interesują – nie zgłoszą zespołu do rozgrywek. Czasu na podjęcie decyzji jest coraz mniej.
Jednocześnie GKS Olimpia nie chce już hali sportowej. Wypowiedziano umowę miastu z prośbą o rozwiązanie umowy z dniem 1 czerwca. Jeśli miasto się nie zgodzi – umowa zostanie rozwiązana w listopadzie, po upływie pełnego okresu wypowiedzenia.
Klub od kilku lat bezskutecznie prosi o pomoc w remoncie znajdującej się w opłakanym stanie hali sportowej. Działacze twierdzą, że nie tak dawno kiedy temat zrobił się medialny obiecano im, że w tym roku zagrają na… nowej hali sportowej.
Problem w tym tym, że obietnice (zwłaszcza niedotrzymywane) to nie jest solidna podstawa do rywalizacji sportowej.
O problemach GKS Olimpia pisałem już wielokrotnie. Pisanie w niczym jednak drużynie nie pomoże. Na tym poziomie rozgrywek zespół, który jest “niechciany” i nie ma wsparcia najzwyczajniej w świecie sobie nie poradzi. Piekarscy szczypiorniści byli w gronie 4 najlepszych drużyn w kraju. Gdzie są dzisiaj? Gdzie będą jutro?

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Nie ma 3 mln na drogę, nie ma 300 tys. na szczypiorek, ale jest 50 na szpital.

Horst
Horst
9 lat temu

Nie-e, na szpital też nie ma! Tzn. “mają być”. A na sport pieniądze są, tylko źle wydawane np. na 5 klubów piłkarskich w A-klasie (bo Dąbrówka pewnie awansuje, a Brzeziny pewnie spadną). Ale ja nie chcę nikogo uczyć…

qq
qq
9 lat temu

Niente problema. Pan Turzański, jak będzie prezydentem, da nam 3mln na drogi, 300tys. na piłkarzy ręcznych i dużo, dużo więcej na dużo, dużo więcej. Oczywiście, jak będzie…

qq qq qq
qq qq qq
9 lat temu
Reply to  qq

Oby Turzański był prezydentem!
Zgadzam się z qq Korfanty to tragedia

OBSERwator23
9 lat temu
Reply to  qq

“Największa wina jest w tym, kto nie chce słuchać prawdy”
Cyceron

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Utrzymanie GKS Olimpia kosztowałoby mniej niż… wydawanie propagandowych Twoich Piekar. Widać co dla prezydenta jest ważne. Te same problemy Olimpia ma co roku. A jak prezydent zadłuży miasto tak jak to planuje, to Turzański nic nie da, bo nie będzie z czego. I będziemy płacić przez lata za decyzje, które zapadną dzisiaj. Łatwo jest z drużyną wypaść z rozgrywek, trudniej do nich wrócić. Już zaprzepaszczono szansę.

obserwator 23
obserwator 23
9 lat temu

Nie rozumiem qq najwidoczniej zwolennika SK i jego działań. Myślę że każdy myślący Prezydent da pieniądze bo GKS Olimpia to nie tylko wizytówka miasta, ale i wybór dla wielu młodych ludzi w mieście, w którym mówi się że nie ma patologii – a jest, nie ma alkoholików- a są, nie ma przemocy – a jest, nie ma narkotyków – a są już w klasach szkoły podstawowej. Ważne jakie priorytety ma Prezydent, myślę że ten akurat ma priorytety 1) niszczyć ludzi, 2)niszczyć miasto dla którego nie ma pomysłu. Przykre jedyna moja pociecha to taka, że nie głosowałam na SK i namawiałam ludzi aby się zastanowili na kogo glosują.

am haarec
am haarec
9 lat temu
Reply to  obserwator 23

Prezydent Korfanty ma 3 priorytety 1.trzymać się koryta 2.nie oddać nikomu koryta 3.koryto za wszelką cenę 😀

lukkk666
lukkk666
9 lat temu

Czołowi zawodnicy Olimpii, którzy zrobili z klubem historyczny wynik grają i wygrywają teraz w innych klubach bo nas na nich nie stać. Klub potrzebuje nie tylko pomocy z miasta, ale poważnego sponsora, przykład – Zabrze.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Nikt o zdrowych zmysłach nie wesprze klubu, który nie ma wsparcia we własnym mieście i gra na rozwalającej się hali.

Kalikles
Kalikles
9 lat temu

Kolejna kompromitacja rządzących Piekarami. Na szmatławca pt. “Twoje Piekary” wydaje się około 350 tysięcy rocznie. Te pieniądze, przeznaczone na klub mogłyby przynieść dużo większe korzyści dla miasta.

qq
qq
9 lat temu

Proponuję, aby UMWETU objęło patronatem szczypiornistów GKS Olimpia. Jakaż to promocja!

OBSERwator23
9 lat temu
Reply to  qq

Z roku na rok Prezydent obcina dotację na kluby sportowe w naszym mieście. Znaczy to , iż ma inne priorytety, a jakie to wszyscy wiemy.
Sobie jednak nie pozwala nic obciąć dając “dobry przykład” jak się uprawia politykę. 🙂

Zlokhar
Zlokhar
5 lat temu

. . . .