KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-07-06

Zbuntowane Piekary

Tam, gdzie do tej pory śmieci w większości odbierały miejskie lub gminne spółki, przetargi to fikcja, bo i tak są ustawiane w taki sposób, żeby te firmy wygrały. Nie po to gminy inwestowały pieniądze w swoje spółki, żeby te teraz zostały bez pracy. Dlatego ich władze zrezygnowały z organizowania przetargów – pisze Gazeta Wyborcza.
Od 1 lipca w Piekarach Śląskich wszystkie śmieci odbiera Zakład Gospodarki Komunalnej, który wcześniej obsługiwał około 90 procent miasta. Urzędnicy argumentują, że skoro zgodnie z zapisami nowej ustawy to miasto jest właścicielem wszystkich odpadów, samo ma prawo zdecydować, kto będzie je odbierał.  A mieszkańcy mają się nie przejmować i… płacić. Ale z perspektywy mieszkańców ważne są dwie rzeczy – sprawny system i niska cena. A z tym też może być problem. Przetarg w Bytomiu nie został rozstrzygnięty, bo firma stająca w przetargu dała… zbyt niską cenę. Krajowa Izba Odwoławcza nie pozwala, by w Bytomiu wygrała najtańsza oferta na wywóz śmieci. Wszyscy czekaliśmy na śmieciową rewolucję – tylko czy na pewno właśnie tak miała ona wyglądać?

Cały tekst GW: Zbuntowane gminy nie wybrały jeszcze firm wywożących śmieci. 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
9 lat temu

“Krajowa Izba Odwoławcza nie pozwala, by w Bytomiu wygrała najtańsza oferta na wywóz śmieci. 5 lipca KIO uznała, że cena oferty jaką złożyła firma PZOM Waldemar Strach jest rażąco niska. Do czasu otrzymania pisemnego uzasadnienia orzeczenia i sfinalizowania przetargu dla bytomian nic się nie zmienia. Śmieci od mieszkańców odbierane będą jak dotychczas przez firmy świadczące usługi na rynku bytomskim. Przypomnijmy, zgodnie z prawem od 1 lipca śmieci odbierane są na koszt gminy.”