KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-04-20

Codziennie spotykamy się “na żywo”

Nowa sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, wymusiła nowe sposoby komunikacji. Od 13 marca kiedy rząd ogłosił stan zagrożenia epidemią  spotkamy się codziennie wieczorem na transmisjach live na facebooku. Chciałem w tej formie przekazać najważniejsze informacje, ale nie sądziłem, że będziemy się spotykać każdego dnia.

Tymczasem mija 40 dni i codziennie zdaję Państwu raporty z bieżącej sytuacji, a także omawiam wszystko co się dzieje w naszym mieście. I tematów nie brakuje. Zaczynaliśmy od spotkań kilkuminutowych, ale czasami spraw do omówienia jest więcej i zajmuje nam to kilkadziesiąt minut. Jak Wy to wytrzymujecie – nie wiem, ale cieszę się, że w trudnych chwilach jesteśmy RAZEM.

Nie spodziewałem się też takiej frekwencji. Codziennie “widzę się” z tysiącami osób. Niesamowite. Odpowiadam na pytania, rozwiązujemy problemy, pomagamy. Internet jest fantastycznym narzędziem komunikacji, wystarczy chcieć go wykorzystać.

Szkoda, że mimo trudnej sytuacji, niektórzy wciąż skupiają się głównie na hejcie i obrażaniu innych, ale takie mamy czasy. Zawsze znajdą się ludzie, którzy patrzą na świat inaczej. Internet, facebook, blog – my decydujemy o tym jak to wykorzystać. I w zdecydowanej większości przypadków robimy z tego wszystkiego dobry użytek.

Jeszcze epidemia się nie skończyła (nawet końca nie widać), a Państwo pytacie, czy transmisje live zostaną… Na pewno, choć pewnie nie będziemy się spotykać codziennie. Myślę o tygodniowym raporcie z naszych działań w mieście i odpowiadaniu na Wasze pytania, sugestie oraz uwagi. Zobaczymy. Teraz najważniejsze jest przetrwać ten najtrudniejszy czas.

Transmisje live z facebooka i wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie codziennie na blogu w tekście “KORONAWIRUS – codzienny raport”

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, wiadomości, telefony i uwagi, dzięki którym mogę reagować na to co dzieje się w naszym mieście. Piekary Śląskie jak zawsze pokazały, że na mieszkańców można liczyć w trudnych chwilach.

Dziękuję i… do zobaczenia o 20.00 na facebooku.

Dużo zdrowia!

 

← Powrót

Proponowane posty

19-04-2020

Na spacer do lasu... można biegać i jeźd...

Można wejść do lasów i parków, a także biegać i jeździć na rowerze – jeśl...

Czytaj więcej

10-05-2020

Ważne informacje, telefony, pytania - od...

Bieżące informacje, codziennie aktualizowane, dotyczą...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
szescpiec
szescpiec
2 lat temu

Jeśli zamierza Pan “transmitować się” 🙂 co tydzień, czy jest szansa, aby chociaż na blogu podawać aktualną sytuację w Piekarach (statystyczną)?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Jeżeli chodzi o ogródki działkowe to na niektórych są wywieszone kartki, że ci którzy nie są właścicielami działek mają zakaz wstępu na ten teren bowiem wcześniej spacerowali tam mieszkańcy pobliskich osiedli z psami i w celach rekreacyjnych tworząc większe skupiska. Po za tym ktoś chyba robi pana Turzańskiego w balona pytając się czy może iść np; do teściowej na ogródek działkowy bowiem sami działkowicze mają ze swoimi rodzinami sporo ograniczenia a wyobraźmy sobie jakby zaczęli się schodzić tam na działki od nich krewni jakby to wyglądało. Jeżeli są dostępne tereny takie jak np; lasy i parki inne to powinno się z tego mądrze korzystać a nie żeby kombinować i stwarzać sobie i innym zagrożenia. Niech np; się od teściowej z całą rodziną zlezie na ogródek działkowy niech zlezą się znowu osiedlowi spacerowicze gdyby pan Turzański im np; na to pozwolił i za tydzień wszystko znowu zamkną jak ludzie będą tak się zachowywać bez żadnego rozumowania i szkodząc drugiemu. Ja się też mogę zapytać pana Turzanskiego czy ludzie mogą przyjść posiedzieć do jego ogródka przydomowego i do mieszkańców domków rodzinnych to to samo więc trzeba mieć trochę rozumu i korzystać z tego co można do póki będą ograniczenia z tym związane a nie zachowywać bez myślenia.