KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-06-22

Kasa na OZE dla mieszkańców – tydzień na złożenie wnioski

Rusza nabór uzupełniający w ramach projektu „Łączy nas energia. Montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych”. Można się załapać na nowoczesny sprzęt, do „rozdania” mamy kasę na panele fotowoltaiczne  – 41 sztuk, pompy ciepła – 22 sztuki, kolektory słoneczne – 49 sztuk oraz kotły na biomasę – 24 sztuki. Wnioski można składać od 23 czerwca do 30 czerwca 2020r.  O zakwalifikowaniu do programu nie decyduje kolejność zgłoszeń, ale losowanie. 

Termin jest krótki, ponieważ jest to nabór uzupełniający. Nie ma czasu do zastanowienia. Na przygotowanie wniosku macie Państwo 7 dni.

Dotację będzie można uzyskać na dofinansowanie kolektorów słonecznych, powietrznych pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych oraz kotłów na biomasę (pellet) zlokalizowanych w budynkach jednorodzinnych na terenie Piekar Śląskich. Kolektory słoneczne i powietrzne pompy ciepła służą do podgrzewania wody użytkowej, natomiast panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Kotły na biomasę to z kolei rozwiązanie z zakresu technologii grzewczych.

Z dotacji będą mogli skorzystać właściciele lub współwłaściciele domów mieszkalnych na terenie Piekar Śląskich (wyłączone zostały budynki w których jest prowadzona działalność gospodarcza), którzy złożą wymagane dokumenty i zostaną zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie. Komplet składanych dokumentów aplikacyjnych powinien zostać: spięty w jeden pakiet, opatrzony podpisem właściciela lub współwłaścicieli, włożony do koperty i zaklejony. Koperta powinna być opisana „Nabór uzupełniający do projektu „Łączy nas energia. Montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych”. Na kompletny wniosek składa się deklaracja uczestnictwa oraz ankieta z zakresu wybranej technologii, spięte w jeden pakiet.  Prosimy aby dokumenty złożyć w Urzędzie Miasta w Punkcie Informowania Mieszkańców, ul. Bytomska 84 lub Bytomska 92. Proszę NIE WYSYŁAĆ POCZTĄ dokumentów. 

Szczegółowy regulamin i dokumenty do wypełnienia znajdziecie TUTAJ

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
3 lat temu

Dlaczego nie odpowiada pan na komentarze. Czy może to prawda z tym wałkiem przy losowaniu

Fan Smerfy
Fan Smerfy
3 lat temu

(…) co za kolejny absurd cyt. wyłączone zostały budynki w których jest prowadzona działalność gospodarcza? . Tzn , że jak żona prowadzi działalność w zakresie korepetycji z języka angielskiego pod adresem zamieszkania i odprowadza podatki do miasta w różnej formie z prowadzonej działalności to nie kalifikację się do programu. Panie Prezydencie proszę o interpretacje w tej kwestii oraz o odpowiedź , czy są równi i równiejsi, czy błąd w artykule. Piszę do Pana o ustosunkowanie się do zamieszczonego artykułu nie do końca jest precyzyjny. O jakie budynki dokładnie chodzi mieszkalne czy stricto pod działalność gospodarczą?

Piotr
Piotr
3 lat temu

WITAM
Mam prośbę do p. Turzyńskiego o JAWNE LOSOWANIE O ZAKWALIFIKOWANIU DO PROGRAMU /chciałbym w nim uczestniczyć/ , żeby nie wyszło na to że większość wylosowanych znowu będzie związanych z Urzędem Miasta,

Nowak Janusz
Nowak Janusz
3 lat temu

Wolę tonę węgla za 700zł kiedy te kurestwo mi sie zwróci ile kosztuje serwis ? O Tym wy k.rwy nie gadacie Umińskiej zamontuj wiatrak taki z Utrechtu…
A przed urzędem miasta proponuje postawić Czołg I Armie 20 ludzi zamiast Straży Miejskiej

Paweł
Paweł
3 lat temu
Reply to  Nowak Janusz

Piłeś? Nie komentuj…

Dariusz Pilarczyk
Dariusz Pilarczyk
3 lat temu
Reply to  Nowak Janusz

Panie Nowak zamiast wypisywać takie głupoty i obrażać ludzi wystarczyło poszukać i zapytać wujka GOOGLA.
Albo zapytać mieszkańców którzy mają taką instalacje zamontowaną .Program dotyczący fotowoltaiki w naszym mieście jest aktualnie już drugim programem.
Wiec jak pan potrzebuje informacji o kosztach to proszę
Jako mieszkaniec koszty z mojej strony 15% instalacji to 2,5 tys. zł .
Rachunki za prąd zmniejszyły się w ciągu roku o 800zł co nam daje zwrot w trzecim roku użytkowania poniesionych kosztów instalacji .
Gwaracja na falownik 5 lat