KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-04-23

RIO: Turzański niewinny

Kolejne zarzuty wobec mnie i kolejny kapiszon. Tym razem kwestię remontu szkoły zawodowej badało CBA. Następnie sprawę prowadził prokurator, który umorzył sprawę z powodu braku znamion przestępstwa. Rzecznik dyscypliny finansów publicznych postawił mi zarzut naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Rozstrzygnięcie RIO: NIEWINNY.

Jakiegokolwiek zarzutu nie postawią mi przeciwnicy, zawsze są to oskarżenia wyssane z palca. Regionalna Komisja Orzekająca w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Katowicach wydała orzeczenie: nie doszło do naruszenia. Krzysztof Turzański jest niewinny.

Orzeczenie: komisja “uniewinnia Krzysztofa Turzańskiego od zarzutu naruszenia dyscypliny finansów publicznych z powodu niepopełnienia zarzuconego czynu”

Decyzja jest prawomocna. Jaka była skala zarzutów? Chodziło o prace dodatkowe zlecone zgodnie z decyzją Państwowej Straży Pożarnej. Wątpliwości miał chyba sam oskarżyciel. Rzecznik dyscypliny finansów publicznych wnioskował o… upomnienie.

Zgromadzony materiał dowodowy nie pozwolił nawet na to. Krzysztof Turzański nie naruszył prawa. I tak jest za każdym razem. Niestety, rozstrzygnięcia nie są tak medialne jak rzucanie pustych oskarżeń. Dlatego jeśli ja o tym nie napiszę – nie przeczytacie i nie usłyszycie o zakończeniu spraw (a było ich już sporo). Dlatego kiedy kończą się kolejne wrzucam rozstrzygnięcia. Jestem jednak przekonany, że Państwo wyrobicie sobie na tej podstawie własny pogląd na sprawę. I na sposoby działania naszych przeciwników.

 

Poniżej przypominam listę stawianych mi zarzutów, kontroli i postępowań służb wszelakich. Niby długa, ale jestem pewien, że poseł i spółka coś jeszcze wymyślą.

1. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie Arrady.
Wykup mieszkań to działanie na szkodę interesu społecznego. Założenie spółki Nieruchomości-Brzeziny to działanie na szkodę miasta. Ujawnienie chęci zakupu mieszkań i zabezpieczenie środków na ten cel to działanie na szkodę miasta. Dwa osobne zawiadomienia. Efekt? Nic z tych zarzutów nie znalazło potwierdzenia w faktach. Zawiadamiający: radny Zorychta.
STATUS: prawomocnie umorzone

2. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie remontu Kina Zacisze.
Ta inwestycja to również działanie na szkodę miasta. Zarzut, co oczywiste, nie znalazł potwierdzenia w faktach. Zawiadamiający: radny Zorychta.
STATUS: prawomocnie umorzone

3. CBA – kontrola inwestycji w Kinie Zacisze.
Kontrola zakończona protokołem, bez zastrzeżeń z naszej strony. Nie stwierdzono łapówek, nie stwierdzono łamania prawa, nie stwierdzono aby inwestycja była działaniem na szkodę interesu publicznego. Żaden z zarzutów stawianych formalnie i nieformalnie (w internecie) nie znalazł potwierdzenia w faktach.
STATUS: sprawa zamknięta

4. CBA – kontrola basenu MOSiR i innych miejskich inwestycji.
Miały być łapówki, przekręty, nieprawidłowości. Kontrola zakończona protokołem, bez zastrzeżeń z naszej strony. Żaden z zarzutów nie został potwierdzony.
STATUS: sprawa zamknięta

5. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie budowy ulicy Brynickiej.
Naruszenie prawa, złe decyzje prezydenta Turzańskiego, działanie na szkodę mieszkańców. Żaden z zarzutów nie znalazł potwierdzenia w faktach. Zawiadamiający radny Zorychta.
STATUS: sprawa zamknięta

6. CBA/Prokurator – nieprawidłowości przy remoncie Szkoły Zawodowej
Niewłaściwe zlecenie prac dodatkowych na podstawie decyzji Państwowej Straży Pożarnej
STATUS: sprawa umorzona – brak znamion popełnienia przestępstwa

7. Regionalna Izba Obrachunkowa – naruszenie dyscypliny finansów publicznych
Niewłaściwe zlecenie prac dodatkowych na podstawie decyzji Państwowej Straży Pożarnej
STATUS: orzeczenie NIEWINNY

8. Prokurator/CBA – przyjęcie łapówek przez Turzańskiego
Jeśli w mieście prowadzone są inwestycje, to na pewno ktoś bierze łapówki. Jeśli Turzański buduje dom, to na pewno za łapówki. Jeśli nie dostał pieniędzy, to firmy wybudowały dom za darmo , w zamian za zlecenia. Żaden z zarzutów nie znalazł potwierdzenia w faktach.
STATUS: prawomocnie umorzone

9. CBA/prokurator – oświadczenie majątkowe Turzańskiego
Kontrola zakończona. Brak nielegalnych dochodów, brak ukrytego majątku, pokrycie budowy domu w zaciągniętych kredytach.
STATUS: zakończona kontrola CBA; prokurator prowadzi czynności w sprawie  ujawnionego w oświadczeniu kredytu na dom. Zdaniem śledczych transza kredytu powinna być ujawniona także w innej pozycji –  jako oszczędności. Zaskakujące, ale zrobiłem korektę oświadczenia majątkowego w tym zakresie.

10. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
Turzański buduje dom, na pewno z naruszeniem prawa. Opozycjonista (radny Zorychta) zgłasza brak danych na tablicy informacyjnej (sam wymazał?). Dokumentacja zdjęciowa przeczy zarzutom. Weryfikuje to… CBA. Zarzut jak wszystkie poprzednie – niepotwierdzony.
STATUS: sprawa zamknięta

11. Kontrola Urzędu Skarbowego
Kontrola wszystkich przelewów wykonanych między mną, a moją mamą i partnerką, a także innych przelewów dokonywanych między osobami fizycznymi.
STATUS: kontrola zakończona

12. Kontrola Urzędu Skarbowego
Kontrola mojej partnerki, zasobu oszczędności i osobistych wydatków
STATUS: kontrola zakończona – brak nieprawidłowości

13. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie ujawnienia autora donosu na mieszkańców i wniosku o ich kontrolę do PINB
Autor donosu do Inspektowa Nadzoru Budowlanego poczuł się urażony, że jego nazwisko zostało ujawnione. Zawiadamiający: poseł Polaczek.
STATUS: sprawa zamknięta

14. Prokurator w kwestii tekstu na blogu. W sprawie ujawnienia wniosku do PINB o kontrolę lokatorów mieszkań komunalnych napisanego przez posła Jerzego Polaczka.
Zdaniem opozycji i posła Jerzego Polaczka publikowanie na blogu materiałów dostępnych dla każdego w trybie dostępu do informacji publicznej to naruszenie prawa, ujawnienie tajemnicy i… przestępstwo. Zwłaszcza jeśli ujawniane są dokumenty wskazujące przyczyny kontroli mieszkańców na Osiedlu Wieczorka. Publikując tą informację naruszyłem między innymi prawa autorskie posła…  Wiadomo, taki donos to cenna rzecz.
STATUS: odmowa wszczęcia postępowania przez prokuraturę
Jerzy Polaczek złożył zażalenie.

15. Osiedle Wieczorka – likwidacja pieców węglowych i termomodernizacja całego osiedla
Najbardziej spektakularna i najtrudniejsza inwestycja w mieście mająca na celu realne podniesienie komfortu życia mieszkańców i poprawę jakości powietrza. Największy tego typu projekt w kraju.
– Kontrola CBA
STATUS: zakończona kontrola. Ani słowa o fałszowaniu dokumentacji i oszustwie w procesie pozyskiwania środków z WFOŚiGW
– Kontrola Najwyższej Izby Kontroli
STATUS: zakończona kontrola. Nie potwierdziły się zarzuty dotyczące próby wyłudzania środków, fałszowania dokumentacji itp. krzykliwych haseł opozycji. Zdaniem NIK: brak podstaw do zawiadomienia prokuratury
– Prośba o wyjaśnienia Regionalna Izba Obrachunkowa
STATUS: wyjaśnienia przyjęte.
– Zawiadomienie do prokuratury
STATUS: sprawa w toku

16. Wyłudzenie pieniędzy z ZUS
Oskarżono moją partnerkę, mamę Maćka, że próbowała wyłudzić pieniądze z ZUS przedstawiając L4 ciążowe. W tym czasie była hospitalizowana. Odbył się proces karny – sędziowie nie pozostawili suchej nitki na oskarżającym. W czasie apelacji nawet prokurator przyznał, że nie było podstaw do wniesienia oskarżenia.
STATUS: wyrok sądu: niewinna

17. Wyłudzenie kredytu bankowego
Prokurator próbował zarzucić mi podanie nieprawdziwych informacji we wnioskach kredytowych. Zarzuty okazały się bezpodstawne.
STATUS: postępowanie umorzone

18. Znęcanie się nad zwierzętami
Ktoś życzliwy napisał donos, że znęcam się nad… chomikiem.
STATUS: brak. Nikt tego nie potraktował poważnie, sprawy nie było, ale doskonale ilustruje to poziom i desperację moich rywali.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 rok temu

Dobrze ,że Prezydent mieszka w domku ,bo przynajmniej jest gdzie trzymac segregatory z tymi papierami.
A na poważnie to , po artykule widać jak działa opozycja w Piekarach (tak jak na szczeblu krajowym) -czyli nieudolnie… .

Baca
Baca
1 rok temu

Myncynnik. Ino na łontorzuu postawić, abo łoprawić w złote rumki i na ścianie powiesić. Ino nojprzód by cza było jakisi panteon wybudować dlo syćkich myncynników naszy kochany władzy piekarski. Hej….

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Baca

Po jakiemu to napisane? Bo po Śląsku na pewno NIE

Baca
Baca
1 rok temu
Reply to  Marcin

Po bacowsku , baranie. A przymiotniki pisymy z mały litery, hej.

Budweiser
Budweiser
1 rok temu

Najlepsze jest znęcanie się nad chomikiem. To przebija wszystko. Ciekawe co pan mu robił? Chciał bym zobaczyć uzasadnienie.

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Budweiser

To naprawdę skandal można kogoś nie lubić. Ale w znęcanie nad chomikiem to tylko Jurek tylko może uwierzył

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu

Nie żebym był wyśmiewny ale jak można się znęcać nad chomikiem? Ciekawe kto złożył takie zawiadomienie.? Ale niech się Pan nie martwi tylko śmieje z tego. Kiedyś ktoś z PiSu twierdził że poseł Samoobrony zgwałcił prostytutkę, która sama poszła z nim do pokoju, więc absurdy polityków nie mają granic.

marcin
marcin
1 rok temu

A czy dysponuje Pan podobną listą zarzutów dla byłego prezesa ZGK. Cytując klasyka : ” pan pozdrowi
kolegę z dawnych lat”.