KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-11-18

Przetarg: remont Miejskiego Przedszkola nr 1

Szukamy wykonawcy do wykonania termomodernizacji i modernizacji Miejskiego Przedszkola nr 1. Zakres prac to jak zawsze kompleksowy remont placówki oraz dostawa i montaż wiaty śmietnikowej.

Jak zawsze proszę o udostępnianie oraz jak najszersze rozpowszechnianie informacji, że szukamy dobrego wykonawcy i zachęcamy do składania ofert przetargowych.

Termomodernizacja i modernizacja Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich”
Link do postępowania: https://bip.piekary.pl/?a=44584

Kolejna placówka, która przejdzie modernizację dzięki środkom pozyskanym z UE. Jesteśmy coraz bliżej celu jakim jest doprowadzenie wszystkich przedszkoli i szkół do standardów obowiązujących w XXI wieku.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Tylko szukajcie dobrze, żeby znowu nie było popeliny jak boiskiem Czarnych albo już pofałdowaną nową nawierzchnią na Bytomskiej.

Marian
Marian
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

Nie ma znaczenia jak dobrze poszukają, jeśli ceny materiałów wzrosną na tyle że bardziej opłacalne będzie zapłacenie kary umownej niż kontynuacja pracy to nikt z tym nic nie zrobi. A jeśli wezmą ofertę z większą cena, ale pewną to radni *** podają ich do prokuratury o niegospodarność, taki z nich pożytek.

Damian Harazim
Damian Harazim
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

Dobrze szukajcie…
Widać że dosyć teoretycznie w udzielaniu zamówień i realiach rynku się znasz.
Główne kryteria wyboru oferty to z reguły: cena, czas realizacji, gwarancja. Określasz na czym zależy najbardziej i w tych ramach sobie wybierasz spośród tych, którzy złożyli oferty. Co ciekawe, sytuacja na rynku taka, że wyboru wielkiego nie masz, a cieszysz się nawet z jednej oferty.
Gdy szacowałes koszty i robiłeś przedmiar, ceny na rynku wynosiły X zł. Po otwarciu ofert okazało się, że najtańsza oferta to cena 2X. Rezygnujesz z czegoś innego, podpisujesz umowę na to zadanie.
W połowie Wykonawca pisze Ci że ceny materiałów poszły tak do góry, że mając do wyboru kary umowne albo dopłacanie, taniej wyjdzie zerwanie umowy.
W lepszym przypadku chce tylko robić o miesiąc lub więcej dłużej, bo na rynku nie ma dostępnych materiałów i nie ma czym robić.
Masz więc obsuwę w terminie.
Trzeci problem: firma nie ma kim pracować, bo z dnia na dzień traci pracowników. W dniu podpisania umowy na realizację zadania inwestycyjnego mają ekipę, a za chwilę ma połowę ludzi mniej. Bo na socjalu lepiej, bo zarabia za mało, bo fucha da więcej niż etat…
Rynek wywrócił się do góry nogami. Zrywanie niewykonanych umów, kary za zejście z placu budowy, kary za realizację po terminie, brak odbioru, uwagi do jakości: to jest obecna norma. I nie chodzi tutaj o pieniądze inwestora. Brakuje rzetelnych firm, a nikomu nie wolno po prostu współpracować ze sprawdzonymi wykonawcami, bo przecież to niezgodne z Pzp.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu
Reply to  Damian Harazim

Damian to co napisałeś jest prawdą.
Ale nie rozumiem prostej rzeczy.
Jeśli miasto jest włascicielem żłobków, przedszkoli, szkół, MDKów, bibliotek itd …
To co stoi na przeszkodzie by stworzyć miejską firmę z 10 fachowcami z barnży budowlanej i karmić ją zleceniami remontów.
I mówię tu o fachowcach za 5-6tys netto za miesiąc a nie takich za 2100
Nie da się bo…..
Nie ma z tego działy ? Czy jak ?