KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-07-22

Kolejni wandale, kolejne zniszczenia. To się nigdy nie skończy

Tym razem ofiarą chuliganów padł Park w Brzezinach. Zniszczone celowo wiata, stół, hamak… Kolejne tysiące złotych strat i takie poczucie beznadziejności, braku sensu i niezrozumienia. Co się z ludźmi dzieje…

Pod poprzednim postem pojawiły się głosy oburzenia, że ośmieliłem się krytykować, oskarżać i… wyzywać wandali. Zaczynam sądzić, że ta “poprawność polityczna”, usprawiedliwianie wszystkich zachowań, akceptowanie wandalizmu jako czegoś normalnego, znieczulica społeczna i obawa przed nazywaniem rzeczy po imieniu prowadzi do takiego zdziczenia.

Moim zdaniem takich oprychów, drani, łąjdaków i szumowin należy unikać, piętnować i nazywać po imieniu, a nie udawać, że to zwykli, porządni ludzie. Nie, to nie są porządni ludzie. Tylko nieuchronne konsekwencje karne i finansowe mogą nas uratować.

Park w Brzezinach długo czekał na renowację. Udało się – jest piękne miejsce do rekreacji i wypoczynku. Miejsce zabaw dla dzieci. Chcielibyśmy, żeby tak zostało.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian Harazim
Damian Harazim
22 dni temu

Dodać trzeba, że biedne dzieciaczki na które zawaliła się altanka, gonił i złapał łobuz… Teraz kolejnym biedactwom mało nóżek pewnie nie połamały przewracające się elementy wyposażenia.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
22 dni temu

Od razu trzeba takiej patologii łamać łapska!
Zaraz by się nauczyli żyć w społeczeństwie.
Frajerstwo i tyle!

Seba
Seba
22 dni temu

Hołota , karać baranów jak najsurowiej.

Anders
Anders
19 dni temu

Już bez przesady, że taki ładny, haszcze po kolana.

Damian Harazim
Damian Harazim
19 dni temu
Reply to  Anders

Wiadomo, kiedyś był ładniejszy…