KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-07-23

Piekarski basen i wodny plac zabaw to strzał w 10!

Wakacje w pełni, słońce grzeje, a wysokie temperatury nie odpuszczają… W Piekarach Śląskich jest gdzie się schłodzić i spędzić aktywnie, rodzinnie czas. Basen plenerowy i wodny plac zabaw Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji cieszą się dużym zainteresowaniem przez cały okres letni, jednak w ostatnich dniach są wręcz oblegane.

W okresie wakacji piekarski kompleks basenowy MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 19.00, a w weekendy w godz. od 10.00 do 20.00. Korzystają z niego nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale również przyjezdni.

Basen plenerowy wraz ze strefą rekreacyjną oraz wodnym placem zabaw dla dzieci to idealna propozycja w upalne dni. Co więcej, ceny biletów na nasze kąpielisko są konkurencyjne w porównaniu z innymi miastami ościennymi w regionie.

Gdy upał doskwiera można się także schłodzić pod kurtyną wodną. Kurtyny wodne zostały przygotowane i rozłożone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich sp. z o.o. przy dworcu autobusowy na Osiedlu Wieczorka, przy ul. Bytomskiej w pobliżu Bazyliki, na ul. Oświęcimskiej (przy Ośrodku Kultury “Andaluzja”), na ul. Skłodowskiej-Curie (pomiędzy żłobkiem, a Przedszkolem nr 15), w Brzezinach Śląskich przy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz przy wejściu do Parku w Kamieniu od strony ul. Wyspiańskiego. Kurtyny funkcjonują w godzinach 10.00 – 20.00.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
22 dni temu

Kurtyna wodna na zabebetonowanym dworcu autobusowym to prawdziwy “szczał” w10tkę

Damian Harazim
Damian Harazim
20 dni temu
Reply to  Andrzej

A dworzec autobusowy miał nie być zabetonowany?
Po piasku u żwirze ciężko im jeździć 😉
Można w takim razie kurtynę przenieść w inne miejsce np. Do lasu Dioblina.

Andrzej
Andrzej
17 dni temu
Reply to  Damian Harazim

Ten dworzec to pomyłka urbanistyczna przyklepana przez UM
Dlaczego?
– jeśli dworzec zajmuje tyle miejsca to dlaczego autobusy parkuja na JP2 wysadzając ludzi, potem włączając się do ruchu tworzą kolizyjne sytuacje.
– każdy autobus skrecający na skrzyżowaniu z JP2 na ślaską łamie przepisy ruchu drogowego wjeżdżając na przeciwległy pas jezdni
– wiecznie nieczynna ubikacja na dworcu
– w poczekalni ochydny zapach tłuszczu z fast foodów
– notorycznie przewrócone, wyciśnięte ogrodzenie w zatoce postojowej przez autobusy, których pracujące silniki dymią prosto na przechodnów poruszających się chodnikiem.
– zaolejona zatoka autobusowa.
– brak pomieszczenia socjalnego dla kierowców którzy się kiszą w zaparkowanych autobusach.

.. ale masz rację Damian.
Kurtyna na Dioblinie byłaby ok

Damian Harazim
Damian Harazim
16 dni temu
Reply to  Andrzej

Lokalizacja dworca przynosi pewne ograniczenia i wymusza takie a nie inne włączanie się do ruchu.
Kurde, człowieku, przeguby łamią przepisy ruchu drogowego na 90% skrzyżowań kręcąc w prawo lub lewo, bo wjeżdżają na przeciwległy pas ruchu bądź też zajmują drugi w tym samym kierunku.
Co do toalety – jeżeli to nie problem wandalizmu, to nie dyskutuję.
Ten fast food przeszkadza w 30% pasażerom w poczekalni i 70% menelom śpiącym w poczekalni i wydzielającym dużo gorsze zapachy (ukłony dla Straży Miejskiej).
Ostatnio 53 stał połową swojej “dupy” na chodniku, bo przejechał chamsko progi ograniczające. Kiedyś myślałem że to wina ludzi, którzy idą na skróty. Prawda jest taka, że to kierowcy autobusów mają gdzieś progi. A według Ciebie to wina projektu, Urzędu i wszystkich innych.
Zaolejenie zatoki to też podciąga pod miano “urbanistycznej pomyłki” jak też płot niszczony przez kierowców? Jak się ma urbanistyka do rozdupczonych trupów co to niby są autobusami?
O pomieszczenie socjalne dla kierowców ZTM nie zadbał? Wina urbanistycznej porażki, czy też ZTM dał nam lodziarnię i jej zaplecze oraz Rolę?

Typowy Piekarzanin
Typowy Piekarzanin
20 dni temu
Reply to  Andrzej

Czekaj Andrzej…. To te kilkutonowe autobusy miały jeździć po trawie? Miasto miało tam zostawić gołą ziemię zamiast asfaltu? Wtedy byłbyś zadowolony?

114
114
16 dni temu

Andrzej ma rację; zamiast naprawiać/poprawiać ewidentnie sknocone rzeczy na tym dworcu – stawiamy kurtynkę albo kwietniki i upajamy się jak jest pięknie 🙂