KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-07-24

3 edycja Półmaratonu Piekarskiego za nami

Wielka, sportowa impreza i prawdziwe święto biegowe odbyło się wczorajszej nocy w Piekarach Śląskich. 3. PKO Piekarski Półmaraton z Nocną zaDyszką i Marszem Nordic Walking już za nami. Nie brakowało zdrowej rywalizacji, wielu emocji oraz… zmienności i kaprysów pogody. Zawodnicy byli jednak tak szybcy, że biegi zakończyli i na metę dotarli przed wielką ulewą i burzą.

23 lipca w nocy na terenie naszego miasta odbył się Półmaraton połączony z biegiem na 10 km – Nocną zaDyszką oraz marszem Nordic Walking. Na starcie pojawiło się 803 uczestników, rywalizujących na trzech dystansach: półmaratońskim, 10 km i 8 km. Trasa wieczornych biegów prowadziła ulicami naszego miasta, a start i meta znajdowały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3.

Wśród uczestników pojawiła się Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, która stanęła do biegu na dystansie półmaratońskim oraz Paweł Słota – II Zastępca, który ukończył dystans 10 km. W Półmaratonie pobiegła również Magdalena Gorzkowska – wielokrotna Mistrzyni Polski w biegu na 400 metrów, srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4 x 400 metrów oraz uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Magdalena Gorzkowska  jest również alpinistką i himalaistką, zdobywczynią trzech ośmiotysięczników oraz najmłodszą w historii Polką na Mount Everest. Na starcie nie zabrakło także Pawła Mateńczuka – Navala, byłego żołnierza GROM, operatora w zespole bojowym, uczestnika misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie, a obecnie eksperta do spraw bezpieczeństwa osobowego oraz instytucji, czynnego zwalczania terroryzmu oraz przetrwania w miejscach niebezpiecznych.

Wszystkim uczestnikom sobotnich nocnych zawodów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział, a już dzisiaj zapraszamy na kolejny piekarski półmaraton w 2023 roku.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KRET
KRET
20 dni temu

Witam. Panie Prezydencie, dlaczego po raz kolejny murawa w Kozłowej Górze jest spalona ?

Budweiser
Budweiser
20 dni temu

A moze hy Pan zasponsorował Pani Umińskiej stylistę fryzur? Wygląda strasznie

ktoś
ktoś
16 dni temu
Reply to  Budweiser

Żenujący ten komentarz naprawdę, może lepiej niech Pan popatrzy w lustro !

KRET
KRET
20 dni temu

Witam Panie Prezydencie. Dlaczego znowu murawa w Kozłowej Górze jest spalona ?

Bart
Bart
20 dni temu

A ten po prawej co się tak napina ?

P Śl
P Śl
19 dni temu
Reply to  Bart

Zauważyłem na zdjęciach, że on lubi udawać pawiana.

Edward
Edward
19 dni temu

W ten sposób za nasze pieniądze pani prezydent oraz inni radni realizują swoje pasje, w dodatku paraliżując część miasta na kilka godzin. Ja np. lubię grać w tenisa stołowego, to może zorganizujemy jakieś mistrzostwa.

Anders
Anders
19 dni temu

Ale pani Sława coś cienko, cienko. Może warto się jednak skupić na robocie, a nie bawić się w żołnierzyka. Albo robisz coś na 100% albo wcale.

Anders
Anders
19 dni temu

1:31.36

Arnold Boczek
Arnold Boczek
15 dni temu
Reply to  Anders

Cieńko ,cieńko kolego , też nie masz czym się pochwalić……

uczestnik
uczestnik
11 dni temu
Reply to  Anders

To bardzo ciekawe, bo sprawdziłem czasy i takiego… nie ma. Co za niespodzianka, prawda? Ten czas to chyba wykręciłeś między kanapą a lodówką podczas oglądania filmu. Skąd się biorą takie buraki jak ty nie mam pojęcia. Swoją drogą gratuluję wyniku Pani Prezydent – czwarta w wśród Piekarzanek i szybsza od jakby nie było znacznie młodszej Gorzkowskiej. Nie ma się czego wstydzić, a my możemy być dumni, że mamy aktywnego prezydenta a nie jakiegoś bufona zamkniętego w gabinecie.

Anders
Anders
11 dni temu
Reply to  uczestnik

Nie w tym roku, Szerloku 😀 Ale przynajmniej miałeś zajęcie.

hahaha
hahaha
10 dni temu
Reply to  Anders

Wiadomo. Nie w tym. Nie tu. Nie ja.

Zatroskany
Zatroskany
10 dni temu
Reply to  uczestnik

“Nie ma się czego wstydzić, a my możemy być dumni, że mamy aktywnego prezydenta a nie jakiegoś bufona zamkniętego w gabinecie”.
Ja jednak bym wolał aby p. Prezydent przejawiała inny rodzaj aktywności, bardziej związany z jej obowiązkami.

Michał Słowik
Michał Słowik
10 dni temu
Reply to  Zatroskany

Fantastyczne jest jak ludzie uważają, że mogą innym ustawiać czas wolny i pasje. Moim zdaniem prezydent powinna chodzić na balet – jest bardziej reprezentacyjny. Ewentualnie grać w tenisa jak Iga, bo to teraz jest na topie. I absolutnie nie jeść pomidorowej w barze, bo prezydentowi nie przystoi. Panie Turzański wyłącz Pan możliwość komentowania bo ludzi internet ogłupia.

@Anders
@Anders
19 dni temu
Reply to  Anders

Anders, ten twój tekst jest w 100% jaki?
Albo wygrać półmaraton albo nie startować?
100% albo wcale – dla ciebie najlepiej to nie pisać.

Damian Harazim
Damian Harazim
19 dni temu

Ostatnio w komentarzach jak na farmie….trolli.

P Śl
P Śl
13 dni temu
Reply to  Damian Harazim

No, Ino nie wiadomo, z której strony farma większa.