KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-08-10

Bieżni nie będzie… ceny drastycznie w górę

Jesteśmy po przetargu na budowę bieżni lekkoatletycznej przy stadionie Andaluzji na Manhattanie. To projekt, który zwyciężył w Budżecie Obywatelskim, a na którego realizację zabezpieczyliśmy 700 000 złotych. Najtańsza oferta w przetargu to jednak 2,1 mln. 

Sytuacja na rynku tak się zmieniła, że to wręcz nie wiarygodne. W przetargu złożone zostały dwie oferty:

Bellsport – 2 146 350 zł
TORAKOL Sp.z.o.o. – 2 636 677  zł

To kwoty, które przekraczają CAŁY BUDŻET jaki mamy w mieście na Budżet Obywatelski. I oczywiście nie ma takich środków w budżecie na ten cel. Oczywiście spróbujemy powtórzyć przetarg, ale w obecnej sytuacji szanse powodzenia są delikatnie mówiąc nikłe.

Przypomnę, że projekt bieżni wpisaliśmy także we wniosek o środki z rządowego funduszu Nowy Ład na modernizację całego obiektu sportowego Andaluzji, ale niestety, nie otrzymaliśmy dofinansowania na ten cel. Będziemy próbować dalej.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sla
Sla
1 miesiąc temu

Kiedy można się spodziewać rozpoczecia prac związanych z budową dróg na Józefce?

Sla
Sla
1 miesiąc temu

Dziękuję za odpowiedź. Te drogi to dla nas jak wynależienie druku 🙂

Kolid
Kolid
1 miesiąc temu

Będzie tak jak z Radzionkowską, więc ja bym się nie podniecał. Na Radzionkowskiej też plac budowy został przekazany…… już 3 miesiące temu, tyle, że robota stoi w miejscu. Geniusze remontów. Na koniec wyskoczą, że przepraszamy, ale przetarg musimy ogłosić na nowo bo rynek…ble ble ble. Ulubiony, nieprawdziwy argument Turzanskiego.

Damian Harazim
Damian Harazim
1 miesiąc temu
Reply to  Kolid

Wiadomo, że tylko frajer robi najpierw instalacje pod drogą, a dopiero potem drogę.
Kolid zrobiłby odwrotnie…

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Jesteście po prostu daremni i tyle w temacie.

Erwin
Erwin
1 miesiąc temu

I znowu miejski bałagan można wytłumaczyć tym niedobrym PIS, gdyby nie było PIS nie poznalibyscie Piekar Śląskich. Nasz kochany Prezydent byłby dla nas jak ojciec dla swojego dziecka ale ciągle ktoś wiąrze mu te ręce. Współczuję Panu

Chruśniak
Chruśniak
1 miesiąc temu

I bardzo dobrze, odrazu przeznaczyć te pieniądze na remonty dróg bytomska gimzajalna itp. itd………

Bart
Bart
1 miesiąc temu
Reply to  Chruśniak

Władza tymi drogami nie jeździ ,bo nie jest z Piekar .

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu

To nie pierwszy projekt, którego nie zrealizujecie. W Kozłowej Górze miała być muszla koncertowa chyba zbudżetu z 2017 r. a przetargu do tej pory nie oglosiliscie bo kasa wtedy poszła na coś innego.

najmniejsza dzienica największe żądania
najmniejsza dzienica największe żądania
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Zamiast muszli koncertowej za 117 tys. zł jest boisko za ponad 5 mln zł, kanalizacja za ponad 500 tys. zł i ruszyłą budowa Radzionkowskiej za 10,5 mln zł.
Mało ?

Łysy
Łysy
1 miesiąc temu

W jakim celu został sfrezowany dobry asfalt na ul. Jana Pawła II na wysokości,od pasów przy Agawie do Tukana? Pytanie drugie. Kiedy zostanie posprzątane wysypisko śmieci znajdującę sie przy tej samej ulicy,między numerami 41 a 45,na przeciwko ul. Kopernika ?. Pas zieleni i drzew samosiejek,teren miasta,na którym mieszka sobie bezdomny,dokarmiany i pojony przez panie z MOPSU,śmierdzi,pije,wokół swojego legowiska zrobił naprawdę niezłe wysypisko. Nadmienię że było zgłoszone na SOS PIEKARY i mija już dwa tygodnie i cisza…

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

frezowanie związane z budowa ścieżki

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Czytam uważnie i się zastanawiam.
Czy osoba która była odpowiedzialna za przygotowanie przetargu robiła badanie rynku nim zostały zabezpieczone środki finansowe w budżecie miasta ?
Przebicie, w ofertach, założonego budżetu o 200% to tragifarsa i brak kompetencji działu zamówień, komisji przetargowej i niestety ich przełożonych.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Panie co konia obchodzi że się fura przewróciła.
Bieżnia na stadionie to nie produkt o znaczeniu strategicznym.
A wyszukać wycenę podobnej usługi z przed roku to nie himalaje reserchu.

Erwin
Erwin
1 miesiąc temu

Nie denerwuj się aż tak mocno Panie Turzański, postawcie z tej kasy 7 sraczów dla psów i kotów i wszyscy będą szczęśliwi bo kasa się rozejdzie a pupile nie będą musiały walić po krzakach :d

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 miesiąc temu

Biegać można po chodnikach i parkach . Sam też amatorsko nie co biegam. 700tys ,ba 2 miliony to dość sporo na zrobienie bierzni na tym obiekcie patrząc na to, że nasze miasto jest BIEDNE.
Przeznaczyłbym pieniążki jak poprzednik napisał, na naprawę dróg w mieście. Wymieniać nie będę bo braknie znaków w okienku komentatorskim 🙂

Ps. Fajnie jakby zrobić chodnik z oświetleniem na ulicy Czołgistów.

Edi
Edi
1 miesiąc temu

Tak jest. Więcej w stare osiedle, więcej w dzwonki do kapliczek na zadupiu i więcej obchodów dziwnych rocznic. A potem narzekanie, nie na złe gospodarowanie pieniędzmi, tylko na wysokie ceny na rynku.
Prawda jest taka, że źle pan gospodaruje pieniędzmi, a pana podwładni są chyba z jakiejś łapanki, albo kolesie, byle tylko na wysokich stołkach siedzieć. Ehhh, masakra jaki wy burdel w Piekarach zostawicie.

Mieszkaniec SPI
Mieszkaniec SPI
1 miesiąc temu

Pan profesor od riposty ma zawsze wytłumaczenie, tak odpowiadając potrafi tylko jedna osoba. Jeśli jest tak źle i nic nie wychodzi, na nic nie starcza pieniędzy to po co są robione nadzieje mieszkańcom i cały cyrk z ogłaszaniem budżetu obywatelskiego. Z basenu i innych atrakcji obiecanych też nic nie będzie, ponieważ oferty przetargu nikt nie podejmie i takie to będzie podsumowanie wyborczych obietnic. Jak dojdzie czas na nowe wybory samorządowe to już wiem jakie będzie wytłumaczenie: wojna , inflacja , mniejsze wpływy, wina Tuska i PIS-u.

Last edited 1 miesiąc temu by Mieszkaniec SPI
Kazik
Kazik
1 miesiąc temu

Tak jest, Turzański ma w domu kule do losowania z odpowiedziami na każde pytanie, a to jest zestaw.
1.Taki mamy trudny dynamiczny rynek
2.Brakuje rąk do pracy
3.Wojna
4.Inflacja
5.Zły rząd
6.Zły NFZ
7.Wandale
8.Wykonwaca się nie wywiązał
9.Wina poprzedników
10.Nie wszystko na raz
Szkoda, że nigdy nie ma odpowiedzi “nie nadaje się, popełniłem błąd, to mnie przerosło” zawsze winni są inni.

Damian Harazim
Damian Harazim
1 miesiąc temu
Reply to  Kazik

Nie no, racja.
Piekar Śląskich dynamika rynku nie dosięga, ani też skutki inflacji i wojny. Piekary i Trio Prezydenckie nie radzi sobie, podczas gdy polska gospodarka kwitnie.
Wandalizm w Piekarach? A gdzie tam. Ostatnio przez nieudolne rządzenie zawaliła się altanka w Brzezinach na biednego szkraba, a do tego drań z Rady Miasta go jeszcze gonił. Ofiara katastrofy budowlanej i społecznika.
Mamy tak źle, że nawet rzeźby w parku w Kamieniu powoli idą gdzieś w inne miejsce. Całe szczęście, że zauważyła to lokalna elita i je zatrzymały w tym marszu. Nie udało im się tylko nakłonić tych rzeźb, by wróciły na swoje miejsce…
Do tego Turzanski to podpadalacz… Najpierw podpalił starą salę na Brzezinach, a potem podkłady kolejowe.
Prezydent Uminska też nie lepsza. Spotkałem Ją kiedyś koło Kopca. Jak wiemy jakiś czas temu trochę infrastruktury zostało tam zniszczonej. Nikt za rękę nie złapał, ale wnioski nasuwają się same.
Ostatnio też jakiś gościu na środku Maczka sikał na elewację. Nie poznaje z twarzy, ale pewnie to któryś Radny…

Achim
Achim
1 miesiąc temu
Reply to  Damian Harazim

Ooooo i jest czopuś buhahaha

Obywatel GT
Obywatel GT
1 miesiąc temu
Reply to  Achim

Czopek to i tak bardzo łagodne określenie pana Harazima, on już bardzo dawno sie tam zadomowił (w d….IE prezydenta )
Przyjemność obupulna, Vive narcyz lubi jak mu włażą a włażący lubi włazić prezydentowi;)

Marcin z Brzozowic
Marcin z Brzozowic
1 miesiąc temu

Za ton na osiedlu Wieczorka będą nowe inwestycje. W końcu wandale muszą mieć co niszczyć. Więc jak to w socjalizmie trzeba się zrzucić na ich atrakcję. A jak już zniszczą na osiedlu to znowu do Kamienia przyjadą zniszczyć drewniane figury.

Damian Harazim
Damian Harazim
1 miesiąc temu

Bo my lubimy niszczyć. Na złość innym dzielnicom. Jeździmy demolować w kamieniu, podpalać w Brzezinach, na Dąbrówce wpuszczamy stonkę na pola, w Kozłowej Górze kradniemy krasnale w ogrodach.
Tylko w Brzozowicach nic nie robimy, bo zanim się zaczną, to już jest się w Kamieniu.

Marcin z Brzozowic
Marcin z Brzozowic
1 miesiąc temu
Reply to  Damian Harazim

Dziwie cię panie Haziel. Popiera pan kogoś kto nie jest związany z miastem

Marcin z Brzozowic
Marcin z Brzozowic
1 miesiąc temu

Przez pakowanie pieniędzy w slams jakim jest Stare Osiedle nie dziwie się, że brakuje pieniędzy. Przez rządy obecnej władzy humanistów powtórzę za klasykiem jakim był Stefan Kisielewski nie jest problemem, że znaleźliśmy się w czarnej du… e. Problem jest taki, że zaczynamy się w niej świetnie urządzać

Thomas
Thomas
1 miesiąc temu

Ty chłopie powinieneś się leczyć u psychologa, bo masx jakąś obsesję na tle starego osiedla. Za takie gadki to kiedyś możesz dostać w ten głupi dziub, ale szkoda byłoby na takiego pajaca nawet reki. Lecz się człowieku, bo na takie paranoje jest także kuracja w ośrodkach psychiatrycznych.

Krzysztof Pluta
Krzysztof Pluta
1 miesiąc temu

To ja też za klasykiem…Bieżni nima ma i nie będzie !!! Umarła Anda (kopalnia) a teraz dogorywa sport. Jakby prezydent Turzański wiedział gdzie są zakopane pieniądze to poprostu by je dla mieszkańców uwolnił i zbudował tą bierznię. A tak po za tym w tej Andzie nie ma komu trenować i grać to kto tam będzie biegał ???