KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-10-01

Stary Zamet otwarty

Pierwsze sklepy w dawnej hali Zametu zostały otwarte. Halę wyremontowała i zagospodarowała spółka Progresja – a wjazd do naszego miasta zyskał nowy charakter. Jako pierwsze zostały otwarte Empik oraz RTV Euro Agd. Cały obiekt wraz ze wszystkimi sklepami będzie otwarty do końca roku. 

Dla miłośników naszego miasta i historii opublikowaliśmy „Biuletyny Jubileuszowe Zamet” i wspomnienia jednego z pracowników zakładów, które mieściły się w hali ZAMET. Warto dodać, że w tym roku hala ma już 85 lat i teraz może znowu być ozdobą naszego miasta. Zapraszamy do lektury tutaj.

 

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Domik
Domik
1 miesiąc temu

Był kiedyś w naszym mieście piękny pawilon handlowy o nazwie Zamet i była też całkiem dobra księgarnia. Niestety Zamet zburzono i postawiono Pepco, a księgarnia splajtowała, natomiast piekarzami zaczął rządzić Turzanski.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Domik

Gosposia, Smakosz, Delikatesy, Zagłoba, Lindner, fiszhala, lodziarnia u Kopyciny, papierniczy koło sklepu z gumolitem, pirat ze słonecznikiem. Pizzeria u Heflika, Fiśla, Bachus …. to też Turzańskiego robota ?
To dołóżmy mu jeszcze Andaluzję, Julkę, Montomet a na koniec Orła Białego jak Macierewiczowi.

Ojjj Domik Domik

Czorny
Czorny
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Julka akurat zawarli przez Turzańskiego bo nie chcioł inwestować w kopalnia i zwolnili większość załogi. Co innego anda. Dobrze, że już na emeryturze.

Czorny
Czorny
1 miesiąc temu

No to chopie mało wiesz, albo udajesz, że nie wiesz. Nawet była cało akcjo przygotowano z paleniem opon pod urzędem miasta, ale potem my z tego zrezygnowali. Się ciesz. Ale dobrej opinii nie mosz.

Thomas
Thomas
1 miesiąc temu
Reply to  Czorny

Ale sam gupoty fandzolis. Gruba zawarli bo jus sie koncyły pokłady węgla a te co łostały ni były opłacalne coby je wybierać. No i wim co godom, bo robiłech ve dziale geodezji na Julce.

Czorny
Czorny
1 miesiąc temu
Reply to  Thomas

A jo fedrowoł i na Andzie i na Julce. I wiem, że na Julce pokłady były, ino, że droższe w wydobyciu, więc poszło pytanie do Turzańskiego, a ten, że zawieramy bo się nie opłaco. Może się nie opłacało pora lot temu, ale teroz jak tona kosztuje 3tyś, to Julka by miała złote szole. No ale tyn woloł jakieś Hillwood otworzyć i kupa sklepów kaj żodyn nie mo roboty.

Thomas
Thomas
1 miesiąc temu
Reply to  Czorny

No tys robił najpierw na Andzie a potem po połaczeniu na Julce. Ino cie zapytom o jedno, czy oprócz fedrowania robiłeś jeszcze co innego, na przykład przy przygotowywaniu zasobów kopalni, bo chyba nie, tak że miołeś fest wonski ogląd na te sprawy.

LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 miesiąc temu
Reply to  Domik

‍♂️‍♂️‍♂️