KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-11-02

Bezpłatne sprzątanie grobów!

Miesiąc listopad to czas zadumy i refleksji oraz wspominania naszych bliskich zmarłych. W listopadowe dni większość z nas odwiedza groby naszych najbliższych.  Niektórzy jednak nie mają możliwości pójścia na cmentarz, żeby posprzątać pomnik i zapalić znicz. Czy z powodu choroby, wieku, czy przebywania za granicą. Z pomocą wychodzą radni i społecznicy! Jeśli zgłosicie taką potrzebę – zadbają o grób i prześlą Wam zdjęcia. 

Jako Radny Rady Miasta razem ze społecznikiem Denisem Dąbrowskim oraz Młodzieżowymi Radnymi z Piekar Śląskich chcemy zaoferować BEZPŁATNĄ pomoc przy sprzątaniu i zapaleniu znicza. Jeśli ktoś nie mógł odwiedzić w tym roku cmentarza niech napisze/zadzwoni do nas a my posprzątany pomnik i zapalimy znicz – napisał na facebooku radny Daniel Pliszka z Obywatelskiego Klubu Radnych.

Mamy możliwość działania na terenie całych Piekar Śląskich. Wolontariusz może umyć tablicę i płytę nagrobka (nie odnosi się to do trudno zmywalnych zabrudzeń oraz przebarwień kamienia), zdjąć z grobu stare kwiaty i wypalone znicze oraz zebrać liście. Zrobimy też zdjęcie przed i po sprzątaniu, seniorzy będą mogli je otrzymać na swój telefon.

Zgłoszenia można kierować telefonicznie:

📌✅ Daniel Pliszka – Radny Rady Miasta Piekary Śląskie
tel.: 606 507 855

📌✅ Denis Dąbrowski
tel.: 881 967 962

📌✅ Artur Szlęzak – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta
tel.: 572 652 004

Zgłoszenia przyjmujemy do końca listopada, a powierzone zadanie wykonamy w ciągu siedmiu dni!

Muszę przyznać, że pomysł świetny, a ja cieszę się, że kolejna fajna inicjatywa wychodzi z grona naszych radnych! Widzę tylko jeden problem: pomocy mogą potrzebować osoby, które niekoniecznie korzystają z facebooka i internetu. Dlatego możecie pomóc na dwa sposoby – udostępniając post, ale przede wszystkim – jeśli znacie kogoś, kto potrzebuje takiego wsparcia – dajcie mu znać, że są ludzie gotowi pomóc.

Gratuluję Panowie, dobry pomysł i fajna propozycja.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

← Powrót

Komentarze5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments