KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-11-13

Gańba

Radio Piekary rozpoczęło emisję autorskiego serialu kryminalnego pt. “Gańba 1997”, który składa się z dwudziestu odcinków i w całości został wyprodukowany przez piekarską rozgłośnię. Rolę narratora przyjął aktor Dariusz Niebudek, a w postaci bohaterów kryminału wcieliło się ponad 40 osób. Autorem scenariusza jest redaktor naczelny Rafał Kurowski.

W audioserialu występują pracownicy i współpracownicy radia, Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich, Kina Zacisze oraz uczestnicy miejscowej sekcji skata.

Gańba – sezon 1

Gańba – sezon 2 posłuchaj

“Gańba 1997” jest drugim sezonem tego kryminału. Pierwszy Radio Piekary wyemitowało w lutym br. Niedługo później trafił do zasobów Empik Go.

– Dobry odbiór słuchaczy i duży potencjał promocyjny zachęciły nas do prac nad kolejnym sezonem. Akcja rozgrywa się w znanych słuchaczom konkretnych miejscach – w śląskich miastach, na ich ulicach, w instytucjach itp. Została ona również częściowo wpisana w autentyczne wydarzenia – wyjaśnia Rafał Kurowski.

Serial będzie emitowany w dni powszednie o godz. 09.30. Powtórki odcinków zaplanowano w godzinach nocnych oraz w niedzielne popołudnia. Na bieżąco zamieszczane będą także w serwisie Spotify oraz na stronie radiopiekary.pl.

Historia zaczyna się 4 grudnia 2022 roku, gdy w trakcie tradycyjnej barbórkowej pobudki w Katowicach-Nikiszowcu zostaje odnalezione ciało serialowego redaktora naczelnego Radia Piekary. W rozwiązanie kryminalnej zagadki, podobnie jak to było w pierwszym sezonie słuchowiska, angażują się redaktor Marcin Kynrih oraz starszy inspektor Tomasz Zawalny. Są mylne tropy, fałszywe oskarżenia, wątpliwe hipotezy, jednak prawdziwych przyczyn tej zbrodni należy szukać w wydarzeniach sprzed ćwierć wieku. Producentem serialu jest Karol Mankiewicz.

– Nagrywając, montując i udźwiękawiając kolejny sezon radiowego serialu kryminalnego “Gańba 1997”, musiałem zmierzyć się z mnogością postaci, ról, scen dźwiękowych, by stworzyć spójną całość, w której Słuchacz – zarówno ten radiowy, jak i ten sięgający po kolejne odcinki w zaciszu swego domu – mógł poczuć się tak, jakby uczestniczył w tej historii – uważa Karol Mankiewicz.

Sygnał Radia Piekary można odbierać w aglomeracji śląskiej na 88,7 FM, za pośrednictwem streamingu na radiopiekary.pl oraz w aplikacji dostępnej w Google Play i Apple a także w DAB+ z nadajników w Bielsku-Białej i Gliwicach.

Zachęcamy do słuchania i czekamy na Wasze opinie o nowym słuchowisku Radia Piekary.

Pierwszy sezon – Audioserial “Gańba” na antenie Radia Piekary.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments