KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-11-25

Stara dobra tablica i nowe zadania

Tablica z wypisanymi najważniejszymi zadaniami na dzień, tydzień, miesiąc, rok, kadencję…  to nieodzowny element mojej pracy. Tylko w ten sposób mogę zapanować nad wszystkim – a dzieje się wiele, zwłaszcza w dziedzinie remontów i inwestycji. Właśnie zrobiłem “podmiankę” dotychczasowych zadań na nowe. Tak sterylnie będzie wyglądać krótko… Znów zostanie zabazgrana 😉

Jeszcze przed chwilą wyglądało to tak:

Teraz jest jeszcze uporządkowana:

Jednak zadań i problemów do rozwiązania każdego dnia przybywa. Tu się coś pojawia nowego, okazuje się, że na coś nie zwróciliśmy uwagi lub zwyczajnie o czymś zapomnieliśmy.

Pracujemy dalej.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2 miesięcy temu

Panie Krzysztofie,
czy przy okazji remontu ścieżki rowerowej wzdłóż ulicy Bytomskiej planują Państwo zasadzić nowe drzewa wzdłóż ulicy? Tak to jest zrobione na Bytomskiej od Bazyliku do Dworu. W tej chwili na odcinku od sądu do Lipki brakuje tej zielenii. Pamiętam jak za młody rosły tam wysokie drzewa. To moja okolica i brakuje mi tego 🙂

szpital
szpital
2 miesięcy temu

Czy szpital miejski przystąpi do programu “dobry posiłek”? Do pilotażu można przystąpić do końca grudnia i wiąże się z dodatkowymi środkami.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Przypomnę poprzednia tablice!

IMG_3069.png
Jędrek
Jędrek
2 miesięcy temu

(…) widzę, że jest dopisane budowa ( rozbudowa? ) drogi Pod Lipami. Nie wiem co ma na myśli autor zadań czy planów może ścieżka rowerowa. Droga już jest jednakże na odcinku 300 metrów od ul. Akacjowej do ul. Kasztanowej brak chodnika a może ją do końca rozbudować do skrzyżowania z odbwodnicą DK911. Może wychodząc oczekiwaniom działkowiczów do których ja się doliczam czy pracujacych osób w zakładach przy ulicy Pod lipami czy w przyszłości innego zakładu Footprint bądź dochodzą obecnie do zakładów Mięsnych HAM. W niedługiej przyszłośći są na ukończeniu nowe bloki meszkalne, które bezpośrednio przylegają miedzy ulicą Kasztanową a Pod Lipami o nich o też będzie kiedyś pomyśleć, nie wszyscy przecież jeżdżą samochodami raczej nie będą chodzić na około aby dostać się np. do Szarleja. W rejonie tym powstaje co raz wiecej miejsc pracy, miasto sprzedaję nowe tereny pod budowę budynków mieszkalnych trzeba też umożliwić bezpieczne dojście z ulicy Pod Lipami. Oczywiście nikt nie zbuduję tego od razu może jednak w przeciwieństwie do poprzednich Włodarzy za Pana Prezydenta Korfantego tak projektować remonty dróg aby nie brakowało chodnika na odcinku 300 metrów jak to teraz ma miejsce. Panie Prezydencie Turzański jak Pan zaopatruję się na tą sugestię aby ten wariant inwestycji sfinalizować przynajmniej w kwestii brakujacego chodnika ( 300m) przy ulicy Pod Lipami.

Last edited 2 miesięcy temu by Jędrek
Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  Jędrek

Przeklejam:…. Czy zauważyłeś, że równolegle do pod Lipami biegnie osiedlowa ulica Jesionowa i 99% mieszkańców z tej okolicy korzysta z niej, aby dojść do Akcjowej i do centrum miasta? Wzdłuż Kasztanowej od Jesionowej do Pod Lipami jest tylko jeden dom… Reszta jest połączona od Jesionowej więc i tak tylko z niej korzystają… Jeżdżę tam często i jedyni piesi jacy tam się pojawiają to pracownicy firm już przy samej DW911. Mieszkańcy chodzą Jesionową bo mają bliżej, tak samo Ci z nowych domów, no chyba że mieszkańcy tego jedynego tam domu z Kasztanowej 1… FootPrint ma wejście tylko od ul. Inwestycyjnej, od Pod Lipami nikt tam ani nie wejdzie ani nie wjedzie.

Richard
Richard
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Po tym szerokim wpisie widać, że słabo orientujesz w temacie i nie masz wogóle aktualnego rozeznania ile tam dziennie chodzi osób do nowo powstałych firm czy na działki to że nikt nie przewidział bliższego dojścia do fooprint to nie jest problem miasta tylko inwestora aby zadbał o dogodne i bezpieczne dojście do pracy. Temat bliższego przejścia prędzej czy później sam się wyklaruje lub przyśli pracownicy wyegzekwowują.

szpital
szpital
2 miesięcy temu

Ile wynosi dług szpitala wobec ZUS i pracowników?
Kiedy zostaną uregulowane te zobowiązania?

Hmm
Hmm
2 miesięcy temu

Z tego, co było ogłaszane, to warunkiem przejęcia jest uregulowanie tych zobowiązań przez miasto. Czyli jeśli nie dojdzie do przejęcia, to miasto nie ma zamiaru uregulować zaległości spółki miejskiej wobec Zusu i pracowników tej spółki? Brzmi jak kiepski żart.

Damian
Damian
2 miesięcy temu

Brawo! JP2 – KG ! Wreszcie! I do tego ścieżka wyremontowana! Będzie pięknie. Prosiłbym też o poprawę bezpieczeństwa na przystanku Piekary Lipka w stronę centrum. Te pasy za autobusem są bardzo niebezpieczne. Warto by to było jakoś zmienić. Żeby były one za przystankiem. Nie raz prawie doszło tam do tragedii.
Dziękuję i pozdrawiam!