KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2024-01-31

Centrum Kultury Młodzieżowej na finiszu

“Nowa”, a raczej stara elewacja rzuca się w oczy. Teraz jednak rzut oka do wewnątrz starej szkoły, której wnętrza zmieniły się nie do poznania. Już niedługo zabiorę Państwa na wycieczkę i oprowadzę po wyremontowanym MDK 2 – w najbliższej przyszłości planuję live, ale dziś kilka zdjęć ze środka obiektu. 

Nowy dach, zbity tynk i odsłonięta piękna, zabytkowa cegła, która została wyczyszczona i uzupełniona. Ten obiekt zmienił się nie do poznania i teraz prezentuje się tak:

Środek to także zupełna zamiana i dostosowanie do nowych funkcji. Z dbałością o szczegóły i zachowanie elementów zabytkowych. W trakcie prac schody i nowa, ale dopasowana do schodów poręcz.

A wnętrza prezentują się cudownie. Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie Młodzieżowe Centrum Kultury zacznie tętnić życiem.

To wszystko to jeszcze nie koniec – w kolejnym etapie zagospodarowanie terenu wokół MDK. Jeszcze trochę to potrwa, ale myślę, że efekt końcowy będzie robił wrażenie. A to wszystko w samym sercu miasta…

Przypominam, że ta inwestycja była możliwa dzięki współpracy z senator Dorotą Tobiszowską i pozyskaniu środków rządowych na modernizację tego pięknego zabytku i kolejny etap uporządkowania terenu wokół niego. Współpraca z senator Dorotą Tobiszowską była i jest najlepszym przykładem na to, że kiedy działa się ponad podziałami politycznymi, bez wzajemnej wrogości – można zrobić naprawdę fajne rzeczy. A z tego remontu chyba wszyscy możemy być zadowoleni i dumni.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
20 dni temu

Mogło by cieszyć ale przyjdzie ktoś po panu i sprzeda to na biura lub na inną działalność w takich czasach niestety żyjemy odpicował pan po prostu komuś niezły obiekt na przyszłość.