KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2024-03-26

Dlaczego drużyna Sławy Umińskiej-Kajdan?

Dlaczego mielibyście Państwo poprzeć Prezydent Sławę Umińską-Kajdan i jej kandydatów do Rady Miasta? Z wielu różnych powodów. Nie będę się odnosił do konkurencji, nie będę rozliczał tego co zrobiliśmy. Dziś tak zwyczajnie, po ludzku spojrzę na Naszą Prezydent i jej drużynę. Piekary Śląskie to nasze miasto, a naszą partią są… Piekary Śląskie. To grupa zwykłych, porządnych ludzi, którym zależy na naszym mieście. I dzięki tej grupie to miasto przeszło metamorfozę i nadal się zmienia. A my mamy nadzieję, że będziemy je nadal zmieniać razem z Wami. Decyzja zapadnie 7 kwietnia – zachęcamy do udziału w wyborach samorządowych i wyboru najlepszych Państwa zdaniem kandydatów. 

Prezydent z klasą
Prezydent Sława Umińska-Kajdan zwyczajnie ma klasę. Czasami może się wydawać, że pochodzi nie z tej epoki tylko z czasów, kiedy naprawdę liczyła się kultura osobista, dobre wychowanie i przestrzeganie reguł. Spokojna, merytoryczna i rzeczowa. Nigdy nikomu nie odmówi rozmowy, pochyli się ze zrozumieniem nad każdym problemem. 9 lat prezydentury jej nie zmieniło – wciąż każdy może do niej zwyczajnie zadzwonić wykręcając numer jej komórki: 607-990-629

Sprawdzona drużyna
To prezydent i radni, którzy mają doświadczenie samorządowe i udowodnili, że potrafią realizować trudne, ambitne projekty, które nawet nie śniły się poprzednikom. To zespół w różnym wieku, z różnym wykształceniem i doświadczeniem życiowym. Rzetelnie pracujący w Radzie Miasta, ale także poza nią. Kandydatów znacie z działalności społecznej, charytatywnej, sportowej i kulturalnej. Uczestniczą w życiu miasta cały czas, a nie od kampanii wyborczej do kampanii wyborczej. I wszyscy udostępnili swoje numery telefonów, więc macie z nimi bezpośredni kontakt.

Znacie nas bardzo dobrze
Wydaje się, że Sławę Umińską-Kajdan zwyczajnie znacie. Z pracy, z parku, z imprez i wydarzeń miejskich, ze sklepu. Zwykła mieszkanka Piekar Śląskich. Jej najbliższego współpracownika – Krzysztofa Turzańskiego znacie doskonale z tego bloga i profilu na facebooku. Wiecie wszystko o mojej pracy, o moich pasjach, o moim życiu prywatnym. Mam wrażenie, jakbyśmy byli dobrymi znajomymi. Wszyscy macie mój numer telefonu, co znacząco skraca dystans, prawda? Rozmawiamy także na blogu, facebooku i to od wielu już lat. Wśród naszych radnych i kandydatów na radnych także nie ma przypadkowych osób. Z pewnością doskonale znacie większość z nich. Każdy cząstkę siebie zostawia dla Piekar Śląskich.

Dotrzymujemy słowa
Wspólnie z Wami napisaliśmy program rozwoju Piekar Śląskich, który punkt po punkcie realizujemy. Cieszymy się z sukcesów, martwimy się z porażek. Popełniamy błędy – wszyscy jesteśmy tylko ludźmi – ale potrafimy je naprawiać i konsekwentnie zmierzamy do celu. Nie posługujemy się ogólnikami, nie używamy wielkich słów – proponujemy konkretne inwestycje i działania, konsekwentnie i krok po kroku je realizując.

Uczciwi i sprawdzeni
Co kampanię wyborczą oponenci stawiają nam różnorakie zarzuty. Sprawdzało nas CBA, prokuratorzy, wszystkie instytucje kontrolne. Zawiadomienia pisał poseł, pisali radni opozycji, używano wielkich słów w mediach. Ani jedno oskarżenie, ani jeden zarzut nie potwierdził się na dłuższą metę. Nie usłyszeliśmy ani jednego słowa “przepraszam”. Nie oglądając się na przeciwników, frustratów i malkontentów robimy swoje każdego dnia rozwijając nasze miasto.

Nie jesteśmy idealni
Jesteśmy ludźmi, mamy swoje wady, popełniamy błędy, nie jesteśmy idealni. Jesteśmy sobą – każdego dnia. Sława jest elegancka. Ja znacznie bardziej… swobodny. Sława jest konserwatywna i dyplomatyczna. Ja liberalny i bezpośredni. Mamy swoje pasje, marzenia.  Nasi radni są różni. Mamy różne poglądy. Nie kłócimy się – współpracujemy. Tworzymy zespół, który się uzupełnia. Nie ubieramy masek, nie udajemy kogoś kim nie jesteśmy – jesteśmy po prostu sobą. Jesteśmy tacy – jak nas widzicie – jakimi nas znacie.

 

Pracujemy dla Was od wielu lat. Od 2010 roku jako zespół. Słuchamy Was i Waszych potrzeb – sukcesywnie je realizując. Razem z Wami piszemy program rozwoju naszego miasta – Razem z Wami zmieniamy Piekary Śląskie. Podobnie jak Wy chcielibyśmy więcej, chcielibyśmy szybciej, ale ograniczają nas realia. Wspólnie mierzymy się z problemami, z błędami, z wykonawcami, z poprawkami.  Wspólnie odnosimy sukcesy i porażki.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

7 kwietnia dołączcie do naszej drużyny! Zagłosujcie na naszych kandydatów, postawcie na Prezydent Sławę Umińską-Kajdan. To dobry wybór dla Piekar Śląskich.

Pracujmy dalej i zrealizujmy nasze wspólne marzenia.

Razem malujemy marzenia.
Razem malujemy przyszłość.
Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

 

 

← Powrót

Proponowane posty

14-03-2024

Dotrzymujemy słowa - rozliczenie PROGRAM...

Jak to jest z tym programem wyborczym? Czy Sława Umińska-Kajdan obiecuje gruszk...

Czytaj więcej

25-03-2024

Basen - inwestycja widmo, czy projekt w ...

O basenie w Piekarach Śląskich mówi się od lat – temat pojawił się jeszcz...

Czytaj więcej

16-03-2024

WYBORY: bliżej Was, bliżej Mieszkańców...

Z pozytywnym nastawieniem, energią i uśmiechem wychodzimy do Was, żeby rozmawia...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stopbanerom
stopbanerom
20 dni temu

Mnie to się marzy, by (przynajmniej w Piekarach) nie wieszać na każdym wychodku banerów, oklejać plakatami i zaśmiecać skrzynki pocztowe, ale zamiast tego wydrukować jedną gazetę z notkami o wszystkich kandydatach. Wysłać ją do wszystkich mieszkańców (jak Przegląd Piekarski) kilka dni przed wyborami. Wystarczy.

Wybory
Wybory
21 dni temu

Panie Krzysztofie, czy może Pan % podać jakie było zadłużenie miasta w 2015 kiedy przejmowaliscie władze po prezydencie Korfantym, a jakie jest obecnie?

Uważny czytelnik bloga od początku jego istnienia
Uważny czytelnik bloga od początku jego istnienia
16 dni temu

No i jak? Sprawdził Pan?

Qwerty
Qwerty
15 dni temu

Sprawdził i się zdziwił, dlatego nic nie odpisuje.

Uważny czytelnik bloga od początku jego istnienia
Uważny czytelnik bloga od początku jego istnienia
13 dni temu

Jak się ma powyższe do informacji zawartych w piśmie p. Sławy Umińskiej-Kajdan, Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, do p. Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego z dnia 27.12.2023?
(…)Miasto Piekary Śląskie nie ma kolejnych środków, które może przeznaczyć na dalsze finansowanie placówki i kolejne niezbędne inwestycje w pracowni bronchoskopii, pulmonologii i hemodynamiki serca, które zwiększą zakres świadczonych usług medycznych, a jednocześnie pozwolą zwiększyć przychody placówki.
Stan zadłużenia Miasta Piekary Śląskie na dzień 30.11.2023 r. to <strong>121 118 562 zł, dodatkowo w grudniu Miasto wyemitowało obligacje na kwotę 28 000 000 zł, co daje łączny dług w wysokości 149 118 562 zł. Zadłużenie to stanowi aż 44,5% dochodów bieżących miasta. W tej sytuacji finansowej nie będzie możliwości dalszego finansowania i rozwoju Piekarskiego Centrum Medycznego w 2024 roku, a realnym scenariuszem będzie likwidacja placówki</strong>.(…)