KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2024-04-16

Przetarg na remont kościoła

W zeszłym roku pozyskaliśmy z rządowego Polskiego Ładu środki na remont czterech zabytków sakralnych. Parafia PW. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich w Brzezinach Śląskich ogłasza przetarg na wybór wykonawcy dla zadania pod nazwą “Rekonstrukcja polichromii, malowanie Kościoła oraz odnowienie zabytkowego wnętrza Kościoła parafialnego”. Termin składania ofert: 10 maja 2024 r.

Zakres prac obejmuje: Konserwację techniczną i estetyczną zabytkowej polichromii ściennej zgodnie z Programem Prac Konserwatorskich i Restauratorskich dla polichromii w prezbiterium kościoła.  Opracowanie projektu architektonicznego renowacji ścian wewnętrznych kościoła, uzyskanie niezbędnych pozwoleń i uzgodnień, oraz przeprowadzenie prac polegających na naprawie i malowaniu ścian, oraz stropu wewnątrz kościoła, Prace konserwatorskie i remontowe będą prowadzone pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach – wykonawca zobowiązany jest uzyskać wszelkie konieczne pozwolenia i uzgodnienia.

Termin wykonania zamówienia: 13 miesięcy od daty podpisania umowy. Przetarg prowadzony jest przez Parafię NSPJ w Piekarach Śląskich – Brzezinach Śląskich.

Oferty przyjmowane będą wyłącznie w formie papierowej. Ofertę należy złożyć pocztą lub osobiście na adres zamawiającego: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, 41-946 Piekary Śląskie, ul. Górnicza 30 Ofertę należy złożyć nieprzekraczalnie do dnia 10 maja 2024 r. do godziny 11:00. W przypadku osobistego dostarczenia oferty należy złożyć ją w kancelarii parafialnej, czynnej we wtorek, czwartek i piątek od 9:00 do 11:00 oraz w czwartek od 15:00 do 17:00. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 10 maja 2024 r. o godzinie 11:30.

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu przygotowania i złożenia oferty zawarte są w Ogłoszeniu. Kontakt w sprawie ewentualnych pytań dotyczących przetargu: Możliwy jest za pośrednictwem komunikacji e-mail: brzeziny@katowicka.pl Osobą reprezentującą zamawiającego w przetargu jest Proboszcz Ks. Leon Kraiński.

Ogłoszenie wraz z załącznikami dostępne są na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem:

http://nspjbrzeziny.pl/aktualnosci.html

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Odwracajac tezę
Ciekawe czy na stronie parafii jest wzmianka o remoncie radzionkowskiej czy wyborach samorzadowych.
Jeśli parafia szuka wykonawców to w bipie niech da ogloszenie o przetargu …

Damian Harazim
Damian Harazim
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Zdaje się, że chodzi głównie o to, żeby wykorzystać zasięgi i pomóc Proboszczowi Parafii w znalezieniu wykonawcy.
Zwykła, bezinteresowna przysługa. Parafia nie ma bip-u więc w nie da w nim ogłoszenia…

HIlda
HIlda
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Cos ci przeszkadza? Czy po prostu piszesz tak bo jesteś niedoinformowany i musisz sobie ponarzekać?
Zabytki sakralne też należą do naszego dziedzictwa i ich ratowanie i remont powinno być wspierane przez społeczność lokalną. Tyle w temacie.
A blog dotyczy miasta w skład którego również wchodzi ta parafia. Nie Radzionkowa, Piekar Śląskich.
Jakby była na ich stronie wzmianka o wyborach to pewnie byś się tu produkował że się kościół miesza w politykę 😀 Typowe xD

Tadek
Tadek
1 miesiąc temu

No i jest kontynuacja programu wborczego z ostatnich lat, czyli podlizywanie się czarnej sekcie. A drogi nie ważne, przecież Bytomska równa jak stół.

Damian Harazim
Damian Harazim
1 miesiąc temu
Reply to  Tadek

Czy jest to prawidłowe postrzeganie rzeczywistości? Chyba jednak nie.
Panie Tadku, pierwsze zdanie: “W zeszłym roku pozyskaliśmy z rządowego Polskiego Ładu środki na remont czterech zabytków sakralnych”. Pozyskano środki na ten cel. Dlaczego uważa Pan, że na cele sakralne nie należy pozyskiwać środków i dlaczego uważa Pan to za podlizywanie się?

Drogi nie ważne? Tutaj Pan już manipuluje. Czemu? Znów dam cytaty:
“Kolejna inwestycja drogowa to zbliżający się remont Kotuchy i Roździeńskiego w Brzezinach Śląskich. Otrzymaliśmy na ten cel ponad 11 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład”.

“Na jakie projekty otrzymaliśmy środki tym razem? Budowa Dróg: Jesienna, ustronna, Stawowa, Chabrowa, Konwaliowa, Kościelna Groszkowa, Radzionkowska, Cicha, Darwina, Jasna, Kawalca [25,65 mln zł]”.

To jak jest z tym “podlizywaniem się” i “nie ważnych” drogach?
Zresztą Bytomską i Tarnogórską niebawem na bardzo długim odcinku czeka remont (od skrzyżowania z Jana Pawła II aż do ul. Józefskiej i od ul. Pokoju do ul. Brynickiej).

Tadek
Tadek
1 miesiąc temu
Reply to  Damian Harazim

Jest i on, jeden się podlizuje czarnym, drugi Turzańskiemu. Co ty w ogóle wymieniasz jakieś uliczki. Bytomska jest główną ulicą Piekar, wizytówką Piekar i o ironio ulicą, którą niedługo pójdą sponsorzy czarnych. Radzionkowska? – hahaha, a to dobre, chwalebna inwestycja.

Damian Harazim
Damian Harazim
1 miesiąc temu
Reply to  Tadek

Szkoda że nie masz w sobie na tyle kultury osobistej, by nie obrażać osoby z którą próbujesz dyskutować. Nie o mnie źle świadczą moje wypowiedzi…
Brynicka też była uliczką? Reszta dróg nie prowadzi donikąd…
Bytomska ma być robiona więc nie wiem w czym widzisz problem.
Tak, Radzionkowska – patrząc na przed i po, jest solidną inwestycją.

Jerzy
Jerzy
1 miesiąc temu
Reply to  Tadek

Tadku, jeśli chcesz obrażać ludzi to obrażaj, bo nikt z rozważnych i trzeźwo myślących nie przekona Cię, że piszesz głupoty. Ale równolegle włącz myślenie i nie bądź pieniaczem.

Czy rozumiesz, że pieniądze, które otrzymuje się czy z PŁ, czy UE czy WFoŚiGW otrzymuje się na celowe działania? A próba ich wydatkowania na inne cele jest karana…

2 kwestia: jeśli nie masz bieżących informacji co się dzieje w mieście to lepiej czasem milczeć, by nie narażać się na śmieszność – od kilku tyg wiadomo, i tutaj pisał to P. Turzański, że jest dopięty proceduralnie remont Bytomskiej od dworu do Tarnogórskiej i czekają na spięcie formalności w temacie Tarnogórskiej.

Pomyśl trochę

Liar
Liar
1 miesiąc temu
Reply to  Jerzy

W obronie Tadka. Remont Bytomskiej miał się rozpocząć wiosną, tymczasem wiosną dowiedzieliśmy się, że został ogłoszony dopiero przetarg. To tak samo jak Radzionkowska miała być otwarta w tamtym roku, a jest oficjalnie zamknięta do dzisiaj.

Jędrek
Jędrek
1 miesiąc temu
Reply to  Liar

Na naszej półkuli wiosna to okres od środy, 20 marca do czwartku 20 czerwca. Jeśli remont rozpocznie się w tym zakresie to rozpocznie się wiosną.
Data umowna, a data rzeczywista to jednak co innego. Poza tym Radzionkowska była gotowa w ubiegłym roku, ale wykonawca schrzanił robotę – oczekiwałeś, że tak to zostanie? Chyba dobrze, że zmusili go do wykonania roboty porządnie.

LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 miesiąc temu
Reply to  Jerzy

Dokładnie.
Ktoś jest niedoinformowany i pisze na blogu swoje wypociny, obraża osoby ,które grzecznie odpowiadają, a on nadal to samo.
Dlatego konwersacja z tym panem nie ma sensu.
Niestety jego partia na którą głosował przegrała ,skoro wygrała siła Pana Turzańskiego.
Panie Tadku- czas sprzedać mieszkanie, albo oddać te miejskie i iść tam gdzie będzie Panu lepiej.
Ale… powiem Panu jedno- nie ma.takiego miejsca w Polsce gdzie są wyremontowane wszystkie Drogi, są baseny , hale sportowe,kina , Kościoły etc.
Dlatego ciesz się Pan ,że mieszka Pan tutaj .
Ps. Też czasem narzekam na opieszałość władz , na dziury w drogach. Jeśli coś wygarniam to tylko w formie uwagi i najczęściej ten temat jest załatwiany albo na.priv albo w niedalekiej przyszłości.

Proszę zauważyć, że Pan Turzanski Panu nieodpowiedział ,żeby nie zniżyć się do Pana poziomu.

Marcin z Brzozowic
Marcin z Brzozowic
1 miesiąc temu
Reply to  Tadek

Kolejny ateista. Ale jak przyjdzie kres żywota to dziwne jest że pani wszyscy pierwsze co robią biegną do księdza bo trzeba pogrzeb zrobić. A jak ksiądz odnawia to zdziwienie

Adam
Adam
1 miesiąc temu

ksiądz odmówi ? kasa kasa kasa to jest ich wiara

Jormundangr
Jormundangr
1 miesiąc temu

Lepiej być zagorzałym katolikiem, bez poszanowania dla bliźnich, i nawoływać do wysiedlenia tysięcy ludzi z Osiedla, wzór ksześcijaństwa

Marcin z Brzozowic
Marcin z Brzozowic
1 miesiąc temu
Reply to  Jormundangr

Nieprawda. Wystarczy mieć prawicowe poglądy u być wolnościowcem bo nie zgadzać się z systemem, który nakazuje ludziom dopłatę do rzeczy ,które do niego nie należą. Trzeba być komunistą by zabraniać kupować po 22 .00 co kto chce ingerując w jego prywatne potrzeby.

edi
edi
1 miesiąc temu

Jeszcze nikogo na wierzchu nie zostawili……to sie nie martw.

Kris
Kris
1 miesiąc temu
Reply to  Tadek

Z osobami takimi jak ty nie ma sensu dyskutować