KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-06-25

Stanowisko OKR wobec udzielenia Prezydent Sławie Umińskiej-Duraj absolutorium i wotum zaufania za rok 2019

Rada Miasta Piekary Śląskie, podczas zdalnej sesji 25 czerwca, udzieliła Prezydent Miasta Sławie Umińskiej-Duraj absolutorium z wykonania budżetu miasta za rok 2019. W głosowaniu w którym wzięło udział 20 radnych 16 było za i 4 wstrzymało się.

 

 

 

 

 

 

 


“Dziękuje bardzo za udzielenie absolutorium, a wcześniej wotum zaufania. Jest to podsumowanie nie tylko pracy prezydenta, ale wysiłek zbiorowy wielu osób. Cieszę się, że nasza praca została doceniona przez większość radnych. Podnosząc rękę za budżetem miasta, przykładacie się do rozwoju Piekar Śląskich” – mówiła po głosowaniu prezydent.

Gratulacje Prezydent przekazał w imieniu rady miasta przewodniczący Tomasz Wesołowski,
Przebieg sesji absolutoryjnej, gdzie obowiązuje specjalna procedura odczytania wszystkich opinii RIO, Komisji Rewizyjnej, stanowisk klubów radnych wymaga szczególnej uwagi i organizacji przebiegu sesji, zwłaszcza w trybie zdalnym co rodzi dodatkowe komplikacje z łączeniem internetowym. Na szczęście wszystko udało się sprawnie przeprowadzić, również dzięki wsparciu Biura Rady Miasta UM i mogliśmy podjąć uchwały, które były w porządku obrad, w tym te o wotum zaufania i absolutoriumpodsumowuje organizację sesji przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski.

 

 

 

 

 

 

 

 

Stanowiska wobec udzielenia absolutorium przedstawiły poszczególne kluby radnych.
W imieniu Obywatelskiego Klubu Radnych stanowisko zaprezentował przewodniczący OKR Łukasz Ściebiorowski

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed głosowaniem nad absolutorium radni rozpatrzyli również pozytywnie projekt uchwały w sprawie udzielenia prezydent miasta Sławie Umińskiej-Duraj wotum zaufania wobec zaprezentowanego radnym na wcześniejszej sesji Raportu o Stanie Miasta.
Stanowisko OKR odnośnie Raportu o Stanie Miasta zaprezentowała radna Helena Warczok.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments