KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-03-14

XXVI Sesja Rady Miasta

 

Jak oceniają to mieszkańcy?

 

Tym razem sesja była dość długa i nie brakowało wymiany poglądów między radnymi.
Na sesji rozpatrywano kilka ważnych uchwał jak choćby:
– w sprawie stref płatnego parkowania
– w sprawie nowej taryfy za wodę i ścieki
– dotyczącej opieki nad zwierzętami bezdomnymi
– w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Jednym słowem, było nad czym dyskutować, ale większość radnych nie miała ochoty na dyskusje, zajmowali się bowiem….piciem kawy. Jak zwykle, najbardziej aktywnym radnym był Tomasz Flodrowski. Aktywność wykazali również radni: Gowarzewski, Ściebiorowski, Turzański, Umińska, Szewczyk, Cisek i Podzimski.
Momentami dyskusja była dość zażarta,”odpowiedź za odpowiedź” – co wyraźmie znudziło gości. Pomysł radnego Ściebiorowskiego , aby zwolnić z opłaty parkingowej dostawców, nie spodobał sie radnym klubu “Nasze Piekary”.
Radny Ściebiorowski próbował także bezskutecznie, zwrócić uwagę na fakt, iż z roku na rok maleje liczba mieszkańców Piekar Śl. Magistrat piekarski problemu jednak nie dostrzega.Pan Prezydent znów sie denerwował gdyż padały niewygodne pytania, na które nie miał ochoty odpowiadać. Jeżeli radny Turzański musiał czterokrotnie powtarzać to samo proste pytanie, aby w końcu prezydent zdecydował się odpowiedzieć, to coś nie tak z naszym samorządem. Rozumiem, iż prezydent Korfanty nie pała miłością do tego radnego, ale przynajmniej na sesji RM wypadałoby na zadawane pytania udzielać jasnych odpowiedzi. Dlatego podoba mi się z-ca prezydenta Pasternak, który zawsze rzeczowo, w miarę możliwości, udziela wyczerpujących odpowiedzi i niepotrzebnie nie przedłuża obrad. Martwi mnie, iż radni na których głosowałem, zupełnie nie udzielaja się w dyskusjach. Będę chyba musiał te swoje wybory zweryfikować w najbliższej przyszłości.

Obserwator23

← Powrót

KomentarzeDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *