KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2018-12-24

Najserdeczniejsze życzenia – Wesołych Świąt

Specjalnie dla Was – Czytelników mojego bloga, zwolenników i przeciwników, dla wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich, ale również miast ościennych i całej aglomeracji, bez względu na wszystko co nas dzieli, myśląc jedynie o tym co nas łączy – serdeczne życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Kochani! Jak zawsze starałem się dotrzeć do Was z życzeniami osobiście, bądź chociaż wysłać indywidualną wiadomość jednak dotarcie w ten sposób do każdego jest chyba niemożliwe. Dlatego proszę wybaczcie, że ostatecznie w tej formie, ale naprawdę szczerze – wszystkiego dobrego! Wszyscy złapmy oddech od codzienności, która czasami jest przytłaczająca i przysłania to co w życiu naprawdę ważne.

Dla mnie każde święta to próba powrotu do beztroskiego dzieciństwa, rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole, zapachu potraw unoszących się z babcinej kuchni… To także czas wytchnienia, refleksji i pewnego podsumowania. Czas upływa nieubłaganie… Z tego wspomnianego beztroskiego dzieciństwa niewiele zostało, ale dziś ten klimat i charakter staram się tworzyć dla moich dzieci, wspominając jednocześnie tych, którzy nie zasiądą już z nami do stołu.

W tym roku to dla mnie i mojej rodziny okres wytchnienia od wielu codziennych trosk. Czas wyciszenia, skupienia się na tym, co najważniejsze. Ten rok do najłatwiejszych nie należał… z wielu różnych powodów. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali nas, kiedy było to najbardziej potrzebne.

Dziś otrzymałem także mail, w którym w miejsce życzeń bożonarodzeniowych, otrzymałem  krótki wiersz ks. Jana Twardowskiego, który pozwolę sobie tutaj przytoczyć:

Boże Narodzenie

Podszedł na palcach niedowiarek bo

konstytucja nie zabrania do Matki Bożej.

Mówił do Niej – tak nam się wszystko poplątało

partia przy końcu zbaraniała

niech Cię za rękę choć potrzymam

w Noc Szczęśliwego Rozwiązania

1983

 

Na czas Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia zdrowych, dobrych Świąt,
otulonych blaskiem światła betlejemskiego i błogosławieństwem Bożej Dzieciny.
Niech będą one okazją do radosnych spotkań w gronie najbliższych
i wytchnienia od codziennych obowiązków.
Nowy Rok niech obfituje w sukcesy, przyniesie spełnienie marzeń,
zdrowie, szczęście i radość każdego dnia.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

           Tomasz Wesołowski                Sława Umińska-Duraj
Przewodniczący Rady Miasta            Prezydent Miasta
          Piekary Śląskie                           Piekary Śląskie

 

Oczywiście, do tych formalnych życzeń się przyłączam zarówno ja, jak i II zastępca prezydent Sławy Umińskiej-Duraj – Paweł Słota, a także cały Obywatelski Klub Radnych: Bożena Boczek, Natalia Ciupińska-Szoska, Maciej Czempiel, Marcin Felderhoff, Klaudia Franiel, Mariusz Kempys, Stanisław Plajzner, Daniel Pliszka, Bartosz Szołtysik, Łukasz Ściebiorowski, Helena Warczok, Tomasz Wesołowski,Tadeusz Wieczorek, Andrzej Wymysło.

 

Kochani! Raz jeszcze – WESOŁYCH ŚWIĄT;
i wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok
– który mam nadzieję, będzie lepszy od mijającego!

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments