KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-09-27

Kolejna inwestycja: co w miejsce Tritexu?

Na placu budowy McDonalds praca jak w ulu, w głębi powstaje park handlowy, a co dzieje się na sąsiedniej działce, na terenie po zlikwidowanym Tritexie? Trwa budowa obiektu handlowo wraz z zagospodarowaniem terenu. Inwestorem jest Aldi.

Wydaje się, że zagęszczenie tego typu obiektów handlowych jest duże, ale to prywatni inwestorzy decydują i to oni biorą na siebie ryzyko. Z perspektywy miasta to zawsze nowe miejsca pracy i podatki, za które będziemy realizować inwestycje miejskie.

Uprzedzając pytania – miasto nie uczestniczyło w sprzedaży działki, była to transakcja pomiędzy partnerami prywatnymi. Prace postępują jednocześnie z sąsiednimi inwestycjami. Wygląda na to, że w przyszłym roku wjazd do naszego miasta zmieni się diametralnie.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JaN
JaN
2 lat temu

Wygląda na to, że w przyszłym roku wjazd do naszego miasta zmieni się z koszmarnego na niemożliwy!

Leon z Piekor
Leon z Piekor
2 lat temu
Reply to  JaN

HAHAHA, dobrze napisane. Ciekawe jak będzie wyglądał wyjazd z tej nowej wąskiej drogi i wjazd z dwóch stron.
I czy działka przeznaczona na basen nie będzie zmyta przez wodę lub przypadkowo sprzedana .

MieszkaniecBytomskiej
MieszkaniecBytomskiej
2 lat temu

Mogliby syf z ulicy sprzątać, bo dużo błota się gromadzi…a to główna ulica w Piekarach Śląskich (rano jechałem i widziałem i do tego słyszałem na podwoziu). Straż miejsca jeszcze coś robi?

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Dzisiaj sprzątali

Kris
Kris
2 lat temu

straż miejska ma teraz odpowiedzialne zajęcie bo walczy z kowidem iiiiiii DEZYNEKUJE DŁONIE petentom którzy wchodzą do urzędu

Leon z Piekor
Leon z Piekor
2 lat temu
Reply to  Kris

To chyba nie straż miejska znalazła sobie zajęcie tylko zostało im to zlecone przez Szefostwo naszego miasta.
Wydaje mi się ,że oni chcieli by pochodzić po mieście ,a nie stać jak ochroniarz na emeryturze.
No ale… Nikomu niedogodzisz.

P Śl
P Śl
2 lat temu
Reply to  Leon z Piekor

Pochodzić? Chyba pojeździć. Tyś ich widzioł kiedykolwiek pieszo?

Leon z Piekor
Leon z Piekor
2 lat temu
Reply to  P Śl

Dziennie są patrole piesze, jednak częściej widać samochód. 😉

krum
krum
2 lat temu

Mimo że to prywatna inwestycja to moim zdaniem miasto mogłoby wymusić by budynek był w jakiejś formie, która nawiąże do starego budynku urazówki. Naprawdę przydałaby się jakaś dbałość o estetyke. Zabudowania Tritexu również raziły więc dobrze że jest szansa na zmiane w tym rejonie.
Przyczepić się muszę do organizacji ruchu bo totalnie mi się to co jest nie podoba. Tam wszystko powinno wrócić do poprzedniego stanu. Po co te wydzielanie lewoskrętu m.in do tego parku handlowego, no i ten krótki pas włączeniowy dla wyjezdzających? Tam trzeba było tylko postawić dodatkowy sygnalizator dla wyjeżdżających z tej nowej drogi i dodatkowe na Bytomskiej połączone z tymi z przejścia dla pieszych (tak by te nowe na bytomskiej wyznaczyły odpowiednie linie zatrzymania)
Idąc tym torem to jakoś ludzie wjeżdżają (wyjeżdżają) na/z terenu urazówki bez dedykowanego pasa ruchu.

Nie mniej mam lekki obaw czy czasem do Aldi nie dojdą kolejne slalomy dla kierowców…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Brawo. Zamiast zrobić parking z podjazdem dla karet dla szpitala będzie market…a zamiast basenu MC. Propaganda sukcesu w Piekarach i kolejne nie zrozumiałe ale pewnie opłacalne dla władzy w mieście inwestycje.

SaS
SaS
2 lat temu

To będzie parking dla odwiedzających chorych w urazówce

P Śl
P Śl
2 lat temu

Tymczasem powstaje 17 (?) market – ZTCW buduje się kolejne Dino, tym razem koło pętli w Dąbrówce.

Damian Harazim
Damian Harazim
2 lat temu
Reply to  P Śl

No i spoko. Z Brzezin blisko, Dąbrówka będzie mieć również w końcu market. Ileż to już razy mieszkańcy Dąbrówki pisali, że u nich nic nie ma.

P Śl
P Śl
2 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Synek, przecież jedno Dino już stoi nawet nie 2 kilometry dalej na Brzezinach.