KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-11-25

Budujemy nową drogę – łącznik Bytomska – Wyszyńskiego

Rozpoczęliśmy drugi etap przebudowy ul. Powstańców Warszawskich, która połączy ul. Bytomską i Wyszyńskiego. Dzięki temu w przyszłym roku centrum miasta otrzyma dodatkowy “bypass” ułatwiający komunikację. Wykonanie drogi otworzy też nowe tereny inwestycyjne oraz będzie dojazdem do projektowanego basenu.

W pierwszym etapie zrealizowanym przez MPWiK na ulicy Powstańców Warszawskich (oraz łączniku z ul. Bytomska) powstała sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Wykonawcą była firma Habas z Katowic. Inwestycja prowadzona była do września 2021 r.

Budowa drugiego etapu połączenia drogowego, która właśnie się rozpoczęła, pozwoli na skomunikowanie terenów gminnych, przeznaczonych pod inwestycje. Ponadto droga posłuży jako “by pass” do włączenia się w ul. Wyszyńskiego, skomunikowanie z ulicą Traugutta i Mickiewicza oraz terenami Szpitala Chirurgii Urazowej. Pozwoli też w przyszłości na połączenie z planowanym do budowy krytym basenem.

Zadanie pn. „Budowa drogi połączenia ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską – etap II wraz z przebudową ulicy Powstańców Warszawskich w Piekarach Śląskich” opiewa na kwotę 1.835.515,82 zł, a jego termin realizacji to maj 2022 r.

W ramach tej inwestycji powstanie: połączenie drogowe ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską – budowa nowego odcinka drogi o długości około 160 mb – szerokość jezdni 7 m, chodnika 2 m, przebudowy ulicy Powstańców Warszawskich o długości około 170 mb – szerokości jezdni 5 m, chodnika 1,5 m. Ponadto wykonana zostanie kanalizacja deszczowa – około 400 m. Powstanie też sieć oświetlenia ulicznego, w tym montaż 16 szt. punktów świetlnych typu LED.

Dzięki przeprowadzonym robotom możliwe będzie pozyskanie nabywców dla terenów inwestycyjnych, skomunikowanie ich oraz polepszenie układu komunikacyjnego w zatłoczonej części miasta. Możliwe też stanie się dalsze otwarcie terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na północ od ul. Solidarności. Realizacja II etapu jest kontynuacją robót wykonanych w etapie I, co pozwoli na stworzenie kompleksowego połączenia drogowego. Droga zostanie wykonana od podstaw na nieużytkach przeznaczonych pod jej budowę.

← Powrót

Proponowane posty

29-10-2018

Łącznik: Bytomska-Powstańców Warszawskic...

Inwestycja związana jest z uruchomieniem nowych terenów inwe...

Czytaj więcej

25-08-2021

Łącznik ul. Bytomskiej z ul.Wyszyńskiego...

Rozpoczęły się prace na ul. Powstańców Warszawskich, która zostanie połączona d...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
1 rok temu

A co z otwarciem zamkniętego pasa ruchu ulicy Bytomskiej?
Pół miesiąca temu informowano, że remont się skończył i lada dzień droga zostanie otwarta. I co? I nic?
Pisał Pan, że trwają jeszcze jakieś “poprawki”. To ka zapytam: kto ich dokonuje? Te niewidzialne duchy, których codziennie nie widać? Przecież od dwóch tygodni na tym odcinku NIC SIĘ NIE DZIEJE! Przypuszczam, że czekacie, aż jakiś biskup znajdzie czas, żeby uroczyście przeciąć wstęgę…

Ola
Ola
1 rok temu

Szkoda, że widzialne usterki zostały.

Emeryt biorący 13
Emeryt biorący 13
1 rok temu

(…) nie ma opcji aby dwa 3,5 tonowe pojazdu mogły się wyminąć dojeżdżając do skrzyżowania do ul. Wyszyńskiego. Na tej drodze to osobowe auta mają problem z wymijaniem. Za krótką chwilę ktoś zrobi wjazd tylko do 3,5t lub dojazdu zaopatrzenia. Druga sprawa dobrze, że będzie chodnik , jeśli w zamyśle Włodarzy jest budowa basenu to będzie najkrótszy odcinek np. od przystanku aby dostać do nowo wybudowanego kompleksu sportowego. Kolejne przemyślane modernizacje, >>>>> będziemy się martwić później jak to niektórzy mawiają. Jak widać dotychczasowe modernizacje dróg i wizje architektów czy tam biur obecnie nie są na najwyższym poziomie ( zapowiadana wielokrotnie przez Prezydenta przebudowa ) brak chodnika przy obwodnicy do KFC. Były inwestycje z rozmachem a tu ciągle coś nie pasuję , utrudnienia komunikacyjne ( jak ktoś coś projektuje to nie można przeprowadzić symulacje natężenia ruchu) Czy nie można coś zrobić raz a dobrze aby nie wydawać kolejne pieniądze. Włodarze chwalą się inwestycjami i BRAWO o im za to, lecz wykonanie nie zawsze jak widać jest na naszych Piekarskich drogach na najwyższym poziomie. Jednakże trzeba pochwalić dużo więcej robią niż poprzedni wizjonerzy na czele z Prezydentem Korfantym.

P Śl
P Śl
1 rok temu

Tam nikt nie zrobi za krótką chwilę 3,5t, bo tam od samego początku ma być 2,5t, próg zwalniający i strefa zamieszkania. I chodnik, który nie jest konieczny, bo w tej strefie to pieszy dyktuje warunki.