KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-01-17

Olimpijska w nowej odsłonie

Za nami remont ul. Olimpijskiej. Krok po kroku realizowane były kolejne etapy. Są nowe miejsca parkingowe, kanalizacja deszczowa i oczywiście nowa nawierzchnia. Koszt przekroczył milion złotych, ale efekt jest. Wzdłuż drogi powstała ścieżka rowerowa – łącząc poszczególne odcinki w zgrabną całość. Zaczyna to naprawdę dobrze wyglądać, choć na wiosnę czeka nas jeszcze sporo prac związanych z zielenią i porządkowaniem pasów przydrożnych.

Przebudowę ul. Olimpijskiej prowadziła firma wykonująca jeden z odcinków tras rowerowych tj. “Trasa rowerowa nr 1 odcinek A3 – od ul. Jana Pawła II do ROD im. J. Wieczorka (rejon działki nr 254/62)”- Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Prace zaplanowano niejako przy okazji budowy na terenie miasta sieci ścieżek rowerowych.

Kwota na roboty związane z ul. Olimpijską zgodnie z umową opiewa na 1.026.994,21 zł. Teraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zyskał nowy wygodny dojazd, a także dodatkową bazę postojową, która będzie też dostępna dla mieszkańców osiedla Wieczorka.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

← Powrót

Komentarze5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dariusz
dariusz
20 dni temu

Panie Prezydencie kiedy zadbamy o drogi powiatowe? Mieszka Pan na Lipce i nie wstyd panu dziennie jezdzic Bytomską od Jana Pawla II az do Swirklanca? Łata na łacie…

Biedrona
Biedrona
19 dni temu
Reply to  dariusz

Już nie mieszka na Lipce, tylko w Nowym Chechle

Marek ze starego
Marek ze starego
20 dni temu

Na tej samej scieżce rowerowej i chodniku w kierunku parku codziennie jeździ auto z gazowni zostawiając piękne błoto, bo… ktoś chyba zapomniał, że tam jest przepompownia gazowa i teraz nie ma dojazdu. W sumie zrozumiałe, skrzydeł nie mają, ale zaś wtopa. Już nie mówiąc jak długo ten odcinek przetrwa codzienne 3 tony na kółkach 😉
Druga sprawa, dlaczego na ul. Sportowej został zdjęty zakaz ruchu? Teraz wszyscy ze starego jeżdżą właśnie ta drogą bo bliżej. No i przydałoby się jakieś oświetlenie na tym odcinku pieszo rowerowym.

Lukasz
Lukasz
19 dni temu

Jestem ciekaw jak długo wytrzymają te nowe drogi. Patrząc na to w jakich warunkach były nakładane warstwy ścieralnej i malowanie to obstawiam ze na wiosnę będzie trzeba wykonać remont. Najgorsze jest to że jest to wykonywane za nasze pieniądze i ktoś to odbiera.

4k2m
4k2m
19 dni temu
Reply to  Lukasz

Dokładnie tak. Już w niektórych miejscach robią się fałdki i pęknięcia, o odchodzącej farbie nie wspominając. A droga jeszcze nie została odebrana, pan Turzanski nawet zdjęć nie zdążył zrobić, będzie trzeba w Photoshopie rzeźbić. Tragedia co się dzieje w tym mieście.

Thomas
Thomas
18 dni temu

Jak tam panie Turzanski, zrobiony spacerek ulicą Maczka. Zadowolony z efektów pracy, szczególnie przy Maczka 7 i 9. Jest naprawdę “wspaniale”, naprawdę fachowa robota!!!

Thomas
Thomas
17 dni temu

Nie chodzi mi o pas zieleni, tylko o pseudo chodnik, a raczej asfaltowy odcinek który raczej psuje całość, a co do trawnika to raczej będzie fajne klepisko. A najlepiej to polecam mały spacerek i zrozumie mnie Pan o co mi chodzi. Jak już coś sie robi to po to żeby to miało jakiś poziom wykonania i było chodź trochę estetyczne i funkcjonalne.