KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2024-02-06

Nadeszła kolej na Ziętka 29

Budynek na Nowym Osiedlu, który mógł być robiony jako jeden z pierwszych, ale inwestycja została wstrzymana przez wspólnotę mieszkaniową.  Jako jedyny wypadł z projektu rewitalizacji całego osiedla. Był tu zdecydowany opór ze strony niektórych właścicieli. Ostatecznie blokujący inwestycję mieszkańcy się wyprowadzili i teraz budynek przejdzie tak oczekiwaną przez lokatorów metamorfozę.

To w sumie ciekawa historia, w której polityka wmieszała się w życie zwykłych ludzi. Pomijam już kto był “inspiracją” polityczną całego wydarzenia, ale w efekcie przez wiele miesięcy toczyły się postępowania i byli przesłuchiwani mieszkańcy. W wyborach opozycji to nie pomogło, a konsekwencje tych nieodpowiedzialnych posunięć ponieśli głównie mieszkańcy.

Wracając do Ziętka 29. Pamiętacie może “anonimowego misia” występującego w TVP? “Miś” to mieszkaniec tego bloku. Oskarżenia rzucane w mediach to jedno. Ci sami ludzie pisali do prokuratury, prosili o przesłuchanie i mieli najwięcej do powiedzenia w sprawie, która podobnie jak materiał TVP… skończyła się niczym. Rzucanie fałszywych oskarżeń ma naprawdę krótkie nogi. Można zrobić materiał telewizyjny, prasowy i awanturę internetową, ale nic poza tym.

Tak naprawdę jedyny efekt, który osiągnięto, to fakt, że opóźniono inwestycję i mieszkańcy musieli wiele miesięcy czekać na ten remont. Byliśmy w kontakcie, szukaliśmy sposobów rozwiązania problemu i wreszcie się udało. Dziękuję za pomoc, wsparcie i wyrozumiałość.

Pracujemy dalej – powstają kolejne śmietniki  półpodziemne oraz wiaty. Prace trwają na Ludygi 1 i Waculika 7. Malujemy klatki schodowe, w miarę możliwości porządkujemy teren wokół budynków. Zmiany, które zaszły są kolosalne, ale wciąż jeszcze wiele pracy przed nami.

Tak zaczynaliśmy 4 lata temu:

 

Archiwalny film z życzliwym “misiem”.

 

← Powrót

Proponowane posty

22-12-2019

CBA skończyło z osiedlem

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę Zakładu Gospodarki Mieszkani...

Czytaj więcej

20-11-2017

Metamorfoza Starego Osiedla Wieczorka

Inwestujemy 75 milionów złotych w pełny remont Osiedla Wiecz...

Czytaj więcej

30-04-2020

Atrakcyjne Osiedle Wieczorka!

Na Osiedlu Wieczorka powstaną nowe domy. Inwestowanie w modernizację całego osi...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin z Brzozowic.
Marcin z Brzozowic.
14 dni temu

A pieniądze ze sprzedaży budynku po byłej szkole w Kamieniu. Wszystko sprzedają ci było związane z miastem. Nikt nikogo nie pyta byle by wyprzedać i komunalne bloku remontować. Tak się dzieje jak miastem zarządzają ludzie ci ich nazwiska kończą się na SKI ŚLĄZACY I PIEKARZANIE TO NAPEWNO NIE SA.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
14 dni temu

No to kup i zrób tam muzeum albo prywatną szkołę otwórz. Jesteś nauczycielem to doświadczenie już masz. Nikt tego budynku jeszcze nie sprzedał. Właśnie go wystawili za 2,5 miliona zł… To w cenie małego domu albo mieszkania w Warszawie albo Krakowie. Weź kredyt i se kup. Będziesz mógł z tym zrobić co tylko chcesz. Albo wyburzyć, bo Ty byś wszystko tylko burzył…

Izabell
Izabell
15 dni temu

Czy dobrze poznaję, że na drugim filmiku nagrał Pan się pod sądem, który niby Pana uniewinnił, a którego później się Pan pozbył z miasta?

Dorota
Dorota
14 dni temu

Sądu nie ma, szpitale są wojewódzkie nie miejskie, ludzi poniżej 50 tysięcy, czy aby nie powinien tu rządzić Burmistrz?

Marcin z Brzozowic.
Marcin z Brzozowic.
14 dni temu
Reply to  Dorota

Powinien rządzić ktoś z Piekar tak jak to ma miejsce w Siemianowicach swój człowiek na stanowisku i miasto jedne z mniej zadłużonych. A nasze miasto no cóż???? Sami wiemy jak jest

kut
kut
14 dni temu

Najlepiej ktoś z Piekar. Ale co najważniejsze, ktoś, kto może nie jest zbytnio zainteresowany sportem, ale jest dobry w zarządzaniu. Bo co nam po prezydentach, którzy biegają, a nie ogarniają podstawowych zadań miasta.

wyborca
wyborca
14 dni temu
Reply to  kut

Najlepszy prezydent to otyły, nic nie robiący, nie mający żadnego kontaktu z mieszkańcami facet zamknięty w gabinecie. Naprawdę jedyne co macie do zarzucenia władzy to końcówkę nazwiska i posiadanie pasji? Grubo. Powodzenia w wyborach

Krzysztof
Krzysztof
14 dni temu

A co to znaczy swój człowiek? Od kiedy ktoś staje się swoim? Czy swój nie ma prawa bytu poza swoim zaściankiem?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
14 dni temu

Tarnowskimi Górami rządzi burmistrz a mają ponad 65 tysięcy mieszkańców…. Knurowem i Świętochłowicami Prezydenci, a te miasta nie mają nawet 45 tysięcy mieszkańców… Więc o co chodzi? Ja tam nie wiem, ale w najnowszym rankingu Siemianowice Śląskie okazały się najbiedniejszym miastem w Polsce… I nie wiem czy to wina Matki Boskiej, która podobno rządzi tym miastem czy Prezydenta, który kropił i święcił z księdzem granice miasta przed Covidem, a teraz nagrywa filmiki z papugą i figurą matki boskiej… To jest dopiero odlot

Hmmm
Hmmm
13 dni temu

A czy w czasie tego niby uniewinnienia przy władzy nie był PiS? Czy “niezawisłe sądy” nie podelgały wtedy PiS? Czy w Piekarach nie pojawiała się wtedy pewna pani senator z ramienia PiS, która była non stop wymieniana na tym blogu w co drugim zdaniu? Tyle zbiegów okoliczności 😉