2015-11-20
Dokumenty i pytania do radnego Stanisława Korfantego.
Pamiętacie awanturę o toaletę? – zobacz wpis. Chodziło o przetarg rozstrzygnięty zanim zabezpieczone zostały środki finansowe. Radny Stanisław Korfanty twierdził, że naruszone zostało prawo zamówień publicznych, ale nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy przypadkiem “za jego czasów” nie stosowano takich samych procedur. Pierwsze z brzegu dokumenty wskazują na to, że radny próbował Radę Miasta wprowadzić w błąd. Procedura była stosowana wielokrotnie, a do podpisania umowy konieczne było zabezpieczenie środków, ale ujęcie inwestycji w innych dokumentach. Jakie było stanowisko organu wykonawczego? “Wyrażam zgodę na rozpoczęcie procedury. Podpisanie umowy po dopełnieniu wymogów”; “Zgoda na rozpoczęcie procedury Prawa Zamówień Publicznych. Podpisanie umowy po zmianach w budżecie i WPF”. Wobec tych faktów mam pytania do radnego Stanisława Korfantego: “Czym podyktowane było Pana wystąpienie na sesji Rady Miasta i co miało na celu?”. “Naruszał Pan prawo czy też jednak nie?” O uczciwość takiego postępowania pytać nie będę – pozwolę to Państwu i radnym oceniać wg. własnego uznania.
Przykładowe dokumenty z ubiegłego roku kiedy Stanisław Korfanty był prezydentem.


Komentarze
Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN
przedstawione pisma są dowodami, i przepisy są obligatoryjne
jeżeli coś jest niezgodne z prawem należy zgłosić do wiadomych organów. Ktoś powiedział że należy mu zabrać mandat radnego z jakiś tam powodów prawdopodobnie mocnych dowodów dlaczego tego nie zrobiliście , problem byłby rozwiązany
Korfanty nie walczy o toaletę, bo dalej chodzi do lasu za potrzebą i tyłek wyciera liściem;) tak jak to bywało za komuny, gdzie korzystano z wychodków na łonie natury;)
Gratuluję kultury tobie i panu Turzanskiemu za publikację jakże kulturalnych , merytorycznych komentarzy na poziomie. A co do sprawy, przypuszczam, że Pan Korfanty Panu odpowie i udowodni, iz ta sprawa , która została opublikowana nie jest podobna do sprawy toalety. Zaliczy Pan tzw. pusty przelot. Zresztą większość ludzi i tak nie rozumie o co w tym chodzi, wystarczy coś napisać, a sprawa się sama potoczy.
No to czekamy 🙂
Żenada !!!!!!!!!!!!!!
Własny image b.prezydenta nakazuje, żeby sprawę Korfanty wyjaśnił i powiedział kiedy, kiedy było źle, teraz wygląda sprawa tak, że przyganiał kocioł garnkowi.
A miała być praca na rzecz rozwoju naszego miasta… a jest ciągłe kopanie dołków pod panią Prezydent. Chyba boli przegrana w wyborach z kobietą.
PO też zapowiadała opozycję na poziomie, merytoryczną… Słowa kłamców wartości nie mają… Polityka nie zna porażki z godnością.
Korfan ty zwiazany byl z PO caly czas. Kandydat niezalezny POpierany przez PO… a cala reszta ludzi tworyzla PO w piekarach
Nie zgłosił naruszenia radnym? 😉
Przecież tam nigdzie nie ma podpisu Korfantego.
Z upoważnienia jednak jest osoba.
Nie oszukujmy się, hipokryzja w wydaniu byłego Prezydenta.
U innych drzazgę zobaczy, a u siebie belki nie…
To politykowanie bez zwracania uwagi na Miasto i Mieszkańców.
Zacięta walka kogutów :/
Zawsze może powiedzieć że nic nie wie a pasternak jest winny i umoczony hiiiiii